Mark Hamill ve Kevin Conroy, beraber Kanada’da düzenlenen Fan Expo’ya katılmışlar. Kim olduklarını biliyorsunuzdur muhtemelen. Bir tanesi Star Wars’ın Luke Skywalker’ı, Batman tarihinin gelmiş geçmiş en kilit, en mühür Joker’i. Diğeri de Batman’in sesi deyince aklımıza gelen tek adam. Artık çizgi roman okurken, Batman konuştuğunda sesini duyduğumuz adam. İkisi konuşuyorlarmış. Soru gelmiş, “Warner Bros animasyon olarak bizler için neler planlıyor?” diye. Conroy Hamill’e bakıp, “Hush için ne dersin Mark’cığım” demiş. Mark da durur mu, yapıştırmış cevabı: “E sen  Death in the Family’ye ne dersin Kevin’ciğim?”

Şimdi efendim bakın. Bu saydıkları çizgi romanlar, öyle Ayşegül Tatile Gitmeyi Öğreniyor tarzı resimli kitaplar değil. İkisi de Batman tarihinin gelmiş geçmiş en efsanevi hikayeleri. Hatta iddia ediyorum, ikisi de çizgi roman tarihinin en muhteşem hikayeleri arasında. Herhalde Conroy ve Hamill, bu kadar büyük işler konusunda laf olsun torba dolsun diye şaka yapmayacak kadar iyi tanıyorlardır geek alemini. O hâlde yaptıkları şeyin, geyik olmadığını kabul etmek zor mu? Değil. Gayet de olası hatta ileri projelerden teaser vermeleri.

jim_aparo___batman_a_death_in_the_family_by_superman8193-d5tlylg

Öyleyse şunu masaya yatıralım: heyecanlı mıyız? DC animasyonları her zaman mükemmel olmuşlardır. Bruce Timm ve Paul Dini’nin bir süper kahraman çizgi filminden beklediğimiz her şeyi birkaç kez ortaya koydukları yıllardan önceki, örneğin 40’lar Superman’i döneminde de; modern zamanlarda gelen Gods & Monsters gibi gerçek hitlerin döneminde de. Dolayısıyla bu haber, DC animasyon ekibinin yıkılmayan kredisi ışığında müthiş bir haber. Hele de Conroy ve Hamill projenin parçası olacaklarsa.

Ancak bir de Killing Joke var işte. Ne idüğü belirsiz 30 dakikalık berbat Batgirl sekansıyla, “aman seksist olmayalım” derken, ekstra seksist olmuş hikayesiyle; Brian Bolland’ın çizim tarzına gösterdiği sıfır saygıyla, R sınıflandırma alacağım ve mahallenin sert çocuğu gözükeceğim tribinden koyduğu Batman – Batgirl seks sahnesiyle gerçekten damağımızda berbat bir tat bıraktı Killing Joke uyarlaması. Tüm DC animasyon kredisini yıkar mı? Haşa! Ancak biz yine de komple gaza gelmeden, “Bruce Timm bir senaryoya göz atacakmış” gibi bir şeyler duymak isteriz. Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.