Bunun başka bir şeyle izah edilebilecek bir tarafı yok: İnsan kendisine ait bir kültürü paylaşan, daha fazla ortak zemine sahip olduğu insanların kendi ilgi alanı çemberine düşen üretimler yaptığını görünce gerçekten ihya oluyor. Bunun için zaten çok uzun süredir bu sayfalarda bizim böğrümüze yakın yerden yayın yapan müzisyenleri, sinemacıları, yazarları, oyun yapımcılarını ve sanatçıları övüp duruyoruz. Yine bunun için, 8-10 Eylül arası gerçekleşecek İCAF’ta bizi en çok bir genç çizerler paneli heyecanlandırıyor.

CKtJxFgUYAA7tv2

Üç kişi çıkacak panelde. Bunlardan bir tanesi Cem Güventürk. Daha henüz Penguen ve Uykusuz gibi dergilerin “sizden gelenler” köşesinde adını duyurmaya başlayan Güventürk bir süredir Uykusuz ve Kafa’da içebakış dozu yüksek, zekası bol, aklı çok zehir gibi çalışan muhteşem çizimler yapıyor. Yukarıda gördüğünüz kare, kendisine ait, ne çizgide durduğunu da çok güzel anlatıyor.

İkincisi ise Selçuk Ören. Ören Geekyapar’ın yakın arkadaşlarından, çok sevdiği insanlardan biri. Az yukarıdaki videoda zaten ürettiği mükteşemnur eser Kasap üzerine kendisiyle sohbet etme imkanı bulmuştuk. Çok ser verip sır vermemiş olmayalım, ama ileride Geekyapar ile dehşetengiz bir takım iş birlikleri daha da olabilir. Kendisi de İCAF’ın genç çizerler panelinde olacak.

maxresdefault (1)

Üçüncü panelistimiz ise Sümeyye Kesgin. Sümeyye İzmir doğumlu, hayatı normal bir rotada gitmek üzereyken “Hayır benim çizmem lazım” deyip dümeni kırmış, bunun mükafatını da önce Top Cow Comics‘te çalışmaya başlayarak, sonrasında da dünyanın en büyük bağımsız çizgi roman dağıtımcısı Image Comics‘in serisi Elsewhere’in yaratıcılarından biri rolünü üstlenerek almış biri.

Ve bu müthiş insanların hepsi birden, 9 Eylül Cumartesi günü, Club Quartier Moda’da, All Saint Kilisesi’nde sahnede olacaklar. Soracak sorular düşünün. 9 Eylül İCAF’ta olun. Gidin muhabbet edin. Detaylar için de şu linke bakın. Afiyet olsun.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.