Benjamin Franklin vakti zamanında hayatta kesin olan yegane iki şeyin, ölüm ve vergiler olduğunu söylemişti. Herhalde yirmi birinci yüzyılda yaşasaydı, bunun kenarına bir de Stan Lee’nin bir Marvel filminde olmadık yerden çıkmasını da eklerdi. Neredeyse tüm Marvel evrenine bir noktadan dokunmuş olan, Amerikan tarihinin en önemli on çizgi roman karakterinden beşinde imzası bulunan efsane adam Lee’nin işi bu artık. Konuk performans çekmek.

E kendisi bir süre rahatlayabilir, zira Lee önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Doctor Strange’deki performansı da dahil, dört filmlik cameo hakkını bir günde doldurmuş. Entertainment Weekly’nin yaptığı, Strange’in yönetmen Scott Derrickson’ın da doğruladığı bilgiye göre James Gunn, bir tam günde karşısına oturtmuş Marvel’ın üstadını ve dört filmlik konuk performansı birden çekmiş. Gunn şöyle anlatıyor olayı:

maxresdefault

Ve gerçekten benim hayatımda yaşadığım en eğlenceli set deneyimlerinden biriydi. Stan Lee’den daha çok hayran olduğum ve sevdiğim ve eğlendiğim az kişi var. Her ne kadar kendisi herkese laf sokmayı çok sevse de. Onu bir gün Tom Holland’la tanıştırdım, o da ‘Herkes çok iyi olduğunu söylüyor! Şahsen ben pek göremiyorum” dedi. Gerçi, dürüst olmak gerekirse, ben ÜÇ konuk performans çektim, dördüncüsünü başka biri çekti. Benim üçüncüm de düşündüğünüz değil muhtemelen.”

Holland’ı baya haşat etmesini geçiyoruz –küçücük çocuk lan!– Lee’nin herhalde bu dört konuk performansı sırasıyla Doctor Strange, Guardians of the Galaxy 2, Spider-Man: Homecoming ve Thor 3 olacaktır. Gerçi belki, biri pas geçilip direktman Avengers: Infinity War da çekilmiş olabilir. Çünkü buradaki espri, Lee’yi çekim lokasyonlarına kadar yormamak. E yormasınlar da gerçekten. Hatta keşke şöyle on beş yirmi tane falan çekseler, ömrümüz yettiğince her Marvel filminde Lee görsek. Süfer olmaz mı?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.