Yıllardır kütük Hollywood yöneticilerinin filmleri hakkında konuşmalarını izleyip dinleyince, bir ortak lafı sık sık duymaya başlıyorsunuz: “Bu karakteri James Bond gibi düşünüyoruz”. Bu ne demek? Bu şu demek: Biz bu karakteri senelerce başka başka aktörlere oynatıp, 30-40 filme kadar gitmek istiyoruz; bu demek. Biz yeni bir şey yaratmaktan dev tırstığımızdan, aynı şeyi denemeye devam etmek istiyoruz.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Nu Image ve Millenium Films birebir Rambo için bu kelimeleri kullanmış. İki stüdyo, Rambo’yu yeni ve daha genç bir aktörle baştan başlatmayı düşünüyormuş, önlerindeki dönem için de planları bu aktörden sonrasında hanedanı Bond-vari bir sürdürülebilir plana oturtmakmış. Şimdilik yapım şirketi iki prodüktör tutmuş, Brooks McLaren ve Ariel Vromen adında. Onun haricinde de bir aksiyonları yok.

rambo-1

Elbette akıllardaki soru şu: Stallone’suz bir Rambo yeniden yapımı olur mu? Büyük konuşalım: Olmaz. Çünkü zaten Rambo’nun şöyle çok garip bir problemi var: Serinin kökenleriyle, başarılı olmasının sebebi aynı değil. İlk film, psikolojik sorunlar yaşayan bir savaş gazisinin yaşadığı içsel tahribatı anlatıyordu. İkincisi, baya düz bir aksiyon filmiydi. İkincisi tuttu, ve seri “üstsüz kaslı adam, Vietnamlılara sıkar” oluverdi bir anda.

Aynı durum Rocky’de de var. İlk Rocky, Oscar almış, vazgeçmekle, depresyonla ilgilenen, işçi sınıfı soslu büyüleyici bir spor hikayesiydi. Sonraki filmler “beyaz adam tüm dünyayı dövüyor” oldu. Onu da hatırlarsanız reboot ettiler yakın zamanda. Ancak ederken, popüler olma sebebinden değil, ilk filmin çekirdeğinden yakaladılar ve Stallone’u da kullanarak baştan bir “ezilmiş, dışlanmış çocuk, inanarak başarır” hikayesi anlattılar. O da Creed oldu. Yeni Rambo filmi bu cesur kararı verip, bir Creed daha yapacaksa, ne ala. Ama biz dürüst olmak gerekirse pek de sanmıyoruz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.