Bradley Cooper’ın başrolünü çektiği “Peki beynimizin %100’ünü kullansak” konulu Limitless, dandik bir başrol ve iyi yan oyuncular ile dizi oldu. Peki izlemeye değer mi?

ilk_bolum_canavari_limitless

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Özet Geç!

İt kopuk stayla takılan sevimli loser Brian Finch’e bir arkadaşı “Kanka kafası çok iyi” diyerek, NZT adında bir ilaç verir. İlacı alınca beyninin bütün kapasitesini gümbür gümbür kullanan Brian, kendini bu hap etrafında dönen daha büyük bi oyun filan bişeyler olacak herhalde, belli değil daha. Bir de FBI var yine, elbette bizim çocuk FBI’dan zeki. Monk gibi, Mentalist gibi olacak.

Ne Kadar Uzun?

Bölümler 45 dakika. Daha ilk sezonda. Diğer dizilerde buraya toplam dakika / sezon / bölüm filan yazıyoruz.

Neyi Seven Bunu Da Sever?

İlk film, bir de çok benzememekle beraber Mentalist, Person of Interest

Ne Beklemeyin?

Fringe, CSI, Criminal Minds

lead_960
Dizinin ne kadar ilgi çekici olduğunu başrol eliyle gösteriyor…

Biraz Daha Detay ve Yorum?

Filminde de konu, bütün hikayenin sadece bir kimyasala bağlı olması. Hap gidince olay bitiyor. Biraz da “Hapı kullanan kişinin zihinsel gücü, hapın etkisini değiştiriyor” deseler, ‘gerçek’ bilimkurgu / fantastik yazarlarının sahip olduğu gücü yakalarlar sanki. Halbuki şu noktada, başrolümüz ölse, başka birini haplasak, konuyu o da çözermiş gibi. O zaman ben başroldeki tipi napayım? Hapı Jennifer Carpenter‘a verseler de, bari düz bi lavuk yerine güzel bir yüz görse gözlerimiz… Yok.

Bu olmasın diye ana karakteri hapın yan etkilerine dayanıklı hale getirmişler. Sanki 1000 kişi hapı kullanıyor da bi tek bizimki aradan sıyrıldı.

Dizide gedikli oyuncu Ron Rifkin var, baba rolünde. Sevdiğimiz bir aktör. Dexter’ın kızkardeşi Jennifer Carpenter var. Geçen 10 yılda yüzünde çizgiler artmış ama hala insanın gözünü çeliyor. Bradley Cooper filmdeki rolünün devamı olarak var, ama ara ara çıkacak belli, sürekli yok. Başroldeki çocuk ise A4 defter gibi dümdüz bir çocuk. Hadi filmde Bradley Cooper vardı, film baysa da baktık. Bu beyaz sayfa gibi sıkıcı çocuk kim? Başrol babası olsa dizi daha ilgi çekici olurmuş.

Devamı Nasıl Olur?

Dizide sürekli bir “Bakın kahramanımız şimdi inanılmaz bir şey yapacak çünkü beynini tam kullanıyor” açıklaması var. “Bakın camdan atlıyorum çünkü beynim”, “Bakın yoldan atlıyorum çünkü beynim”. Kardeşim tamam, ilk 15 dakikada anladık. Dizi devam ederken her bölüm böyle olasılıklar, bulanık flashforwardlar, grafikler mi göreceğiz? Anladık süpersin, ama bir noktada Mentalist bile izahatı bıraktı, ki ilgi çekici idi.

Ve Sonuç! Devamını İzler Miyim?

İzlemem. Bir hap attım %100 beynim çalıştı tribi ilk izlediğim filmde de saçmaydı, şimdi de saçma. Tavsiyem, filmi izlemediyseniz, diziyi bir bölüm izleyin. Konsept ile aşina olun. Sonra daha iyi bir şeylere geçin. İyi bir zihin egzersizi, ancak bu kadar uzayacak bir durumu bence yok.

ilkbolumcanavari_izlemem

 Diğer “İlk Bölüm Canavarı” Yazıları İçin:

Narcos – Nasıl Dizi?

Orphan Black – Nasıl Dizi?

Blindspot – Nasıl Dizi?

Lucifer – Nasıl Dizi?

Allegiance – Nasıl Dizi?

Author

İlk Bölüm Canavarı, üstümüze yağan yüzlerce dizi arasından hangisi kime gider, değer mi değmez mi, bakmaya varar vermiş bir canavardır. İlk bölüme bakar, azıcık wiki kurcalar, tavsiyelerini verir kaçar! Dizilerle ilgili yorumlar kesinlikle objektif değildir, geek izleyicinin keyfine göre ayarlanmıştır! Bu yazılarda sadece ilk bölüm ile ilgili olmak üzere spoilerlar olabilir.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.