Fantastic Beasts and Where to Find Them, ya da Türkçe ismiyle Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar, ya da hepimizin sokakta anacağı ismiyle yeni Harry Potter filmi ilk fragmanıyla teşrif etti huzurlarımıza. Daha önce küçük bir tadımlık yayınlamıştı, bu sefer daha fragmana benzer bir şey koydu önümüze. Ki hâlâ da fragman demiyorlar bu arada, “teaser” koymuşlar başlığını. O yüzden, esas fragman nasıl bir şey olacak, biz biraz ürpermeye başladık. Velhasıl, fragmandan etkilendik biz. İzlemediyseniz şöyle koyalım, bir de siz etkilenin.

Bu fragmandan hareketle, biz film için beş noktada heyecanlanırken bulduk kendimizi. Dilerseniz, sizlerle de paylaşmak isteriz. Buyurun.

 

Colin Farrell’ın Kıl Adam Potansiyeli

Fantastic Beasts and Where to Find Them (4)

Colin Farrell’ın rolünün derinliği ve karakterinin tipi, bu fragmanda netleşmiş vaziyette. İrlandalı aktörün -Amerikalı olarak– oynayacağı Percival Graves karakteri belli ki filmin Rufus Scrimgeour‘u olacak. Yani aslında iyi, mert; ama koşullar ve şartlar sebebiyle bizim ana karaktere ters giden kıl adam. Gerçekten Farrell böyle rolleri oynamak için doğmuş bir adam. Tam kötü olamayacak kadar karizmatik, ama tam iyi olamayacak kadar da dengesiz bir havası var ya Farrell’ın? Sanki o hava üzerine çok güzel bir karakter inşa etmişler gibi geliyor.

 

Albus Dumbledore ve Hogwarts Referansları

Fantastic Beasts and Where to Find Them (5)

Filmin Amerika’da geçeceği açıklandıktan sonra ne derece Hogwarts‘a bağlanacağı bir muamma konusuydu. Zira Newt Scamander karakteri İngiliz’di, daha önce kitaplarda kendisini ve ailesini İngiltere eksenli anektodlarda görmüştük. Ama sonuçta bu hikaye de yekten Amerika’da yaşanıyordu. Belli ki, evet, fiziksel olarak hikaye Yeni Dünya’da. Ama Ada’da bir ayağı var. Scamander Hagrid’inkine çok benzer bir sebepten Hogwarts’tan atılmış, atılmasına da Dumbledore ciddi anlamda karşı çıkmış. Böyle küçük küçük referanslar olacaksa, biz dev varız.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.