Thor: Ragnarok Marvel Cinematic Universe’in en acayip filmi bana soracak olursanız. Hakkında yıllardır Craig Kyle ve Christopher Yost gibi iki çizgi roman gediklisinin yazdığı bir senaryo vardı. Kevin Feige bu senaryoyla ilgili “Üçüncü fazın İç Savaş’ı olacak” demişti, zaten Ragnarok ile ilgili olacağı, bir ihtimal Enchantress’ı da işin içine katacağı bayadır söyleniyordu. Sonra Taika Waititi geldi projeye, senaryo baştan yazıldı, Hulk dahil oldu, Cate Blanchett kadroya katıldı…

Ve film daha da acayipleşmeye devam ediyor. Oyuncu kadrosu konusunda, bir iyi, bir de baya öküz gibi kötü haberimiz var. İyiyle başlayalım. Filmin kadrosuna, Tessa Thompson katıldı. Veronica Mars izleyenlerin Jackie Cook rolüyle hatırlayacağı, ama esas çıkışını son birkaç senede yapmış bir aktris Thompson. Selma, Dear White People ve Creed filmlerinde ses getiren rollerde oynamıştı. Şimdi Thor 3’te oynayacağı rol belli değil. Açıkçası bence ortada boşta duran bir Enchantress rolü var, ama Thompson o role gider mi, pek emin değilim. Vamp karakterlere seçilecek bir aktris değil gibi.

tessa-thompson

Bu iyi haberdi. Şimdi öküz ölüsü gibi insanın omzuna binen kötü habere geçelim: Natalie Portman Thor: Ragnarok kadrosunda yok. Baya baya yok efendim. Resmi açıklama yapıldı, Portman’ın karakteri Jane Foster yok Ragnarok’a. Hakeza Stellan Skarsgard’ın Erik Selvig’i de yok, ama o olmasın zaten; adam MCU’nun demirbaşı kıvamında, dinlensin biraz. Ama Portman yok işte. Bu büyük ihtimalle filmin Dünya’ya hiç uğramayacağı anlamına geliyor. Ya da uğrayacaksa dahi, bir iki sahne uzunluğunda olacak bu.

Ragnarok’u konu alan bir filmin böylesine bir karar almasını, yani Dünya’ya uğramamasını anlıyorum. Ama bu neticede Thor’un şahsi hikayesini kapatan film olmayacak mı? Thor’un şahsi hikayesi bu noktaya kadar Jane’inki ile çok el ele gitmedi mi? Thor’un başına ne gelebilir filmde Jane’in varlığıyla şüphesiz bir şekilde derinleşmeyecek? Bana bu karar çok saçma geldi açıkçası. Bilmiyorum, siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.