Bu senenin –şu ana kadar– en yüksek gişe hasılatı elde etmiş filmi olan Beauty and the Beast’in kadrosuna herhangi bir noktada bakıp, şöyle bir süzüp, eksiklik hissettiğiniz oldu mu? Böyle bir şey mümkün mü? Başrollerini Emma Watson, Luke Evans ve Dan Stevens‘ın paylaştığı filmin yan rol kadrosu resmen küçük bir galaksi kıvamındaydı: Emma Thompson’lar, Ewan McGregor’lar, Ian McKellan’lar… Yok yoktu yani.

Ancak inanır mısınız, bir noktada bu kadroya çok daha büyük bir yıldızın eklenmesi söz konusuymuş. Filmin yönetmeni Bill Condon, Yahoo’ya verdiği bir röportajda küçük bir rol için Beyoncé‘yi düşündüğünü açıkladı. Evet. Beyoncé. Baya dünyanın en büyük müzisyenlerinden biri olan, muhtemelen Timbuktu’ya gitse insanların tanıyacağı Beyoncé. Peki Condon an itibariyle konumu neredeyse bir şarkıcıdan çok bir tarikat liderine yakınlaşmış olan Beyoncé’ye hangi rolü önermiş?

Beauty and the Beast

Soldaki, malumunuz, Ewan McGregor’ın oynadığı Lumiere. Sağdaki de onun aşkı, toz fırçası Fifi. Fifi’yi filmde Black Mirror ve Doctor Who’dan tanıdığımız Gugu Mbatha-Raw oynuyor, ancak Condon’ın arzusu yerine gelseymiş Beyoncé oynayacakmış. “Çok iyi bir toz fırçası olurdu” diyor Condon. Teklifi götürmüşler, Beyoncé reddetmiş. Niye kabul edilmediğini de açık yüreklilikle itiraf ediyor Condon: “Rol sanırım Beyoncé için fazla küçük geldi“. Hadi canım?

Kuvvetle muhtemel Condon’ın Beyoncé’ye bu rolü önermiş olmasının en büyük sebebi daha önce birlikte çalışmış olmaları. Condon vakti zamanında Beyoncé’yi Oscar’lara da uzanan Dreamgirls filminde yönetmişti. Oradan oluşan hukuklarından ötürü de bu küçük rolde onunla çalışmak istemiş. E olsa olurmuş elbette, ama bir yandan Beyoncé hayranlarına da sormak lazım; hiç Beyoncé mi daha iyi, yoksa küçük rolde bir Beyoncé mi?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.