Eğer Marvel’ın on yıllık sinematik evren projesini taçlandıracağı Infinity War filmini bizim gibi heyecanla bekliyorsanız, bugüne kadar resmi kaynaklardan paylaşılan tüm haberlerde belli bir eksikliğin olduğu gözünüze çarpmıştır: Brie Larson. Gönüllerimizin Captain Marvel’ı Carol Danvers‘ı oynayacağı bir vakit önce açıklanan Amerikalı aktrisin filmde olup olmayacağı büyük bir merak konusuydu, ancak konuyla ilgili bir resmi açıklama hiçbir yerden gelmemişti.

Dürüst olmak gerekirse konuya dair hâlâ birinci el kaynaklardan aldığımız bir duyum yok. Marvel hâlâ resmi hesaplardan bir açıklama yapmıyor, ancak konuyla ilgili bugün büyük bir gelişme yaşandığı için resmi açıklamanın da eli kulağında olabilir. Avengers: Infinity War‘ın da çekimlerinin yapıldığı Atlanta şehrine set kuran işlerden haber veren Atlanta Filming hesabı bugün konuya istinaden şöyle bir tweet fırlattı dünyaya:

https://twitter.com/AtlantaFilming/status/909776343960875010

Tweet çok basit, sadece “Merhaba Brie Larson, ve Chris Evans. Brie gelince Chris ikinci plana atılıyor tabi.” diyor. Hesabın 35K+ takipçisi var ve daha önceden Infinity War setinden otantik fotoğraflar da paylaşmış. Hesabın takipçileri de zaten bu sebepten basmış “Takip Et” butonuna belli ki, zira yöneten kişiden hemen fotoğraf istemişler, o da henüz elinde olmadığını belirtmiş. O yüzden tüm bunları biraz şüpheyle karşılayın, ancak dayanağı olma ihtimalini de yüksek bilin.

Peki bu ne anlama geliyor? Vakti zamanında Brie Larson’ın Infinity War kadrosunda olmayışıyla ilgili şöyle bir teori yazmıştık. Larson’ın filmde olması teoriyi biraz değiştiriyor, ama aslında çok da bozmuyor. Anımsatalım, o zaman yazılan teori Captain Marvel filminin 90’larda geçmesine dayalıydı, sorduğumuz soru da şuydu: Bu karakter 90’larda geçen bir filmde Brie Larson olarak gözükecekse, Infinity War dönemine kadar yaşlanmayacak mı? Sonra da mı yaşlanmayacak? Bu çok saçma gelmişti bize, biz de karakterin güncel MCU’da yaşamıyor olabileceğini ortaya atmıştık.

Şimdi bu haber bu teoriye bir çentik atıyor, ancak yine de çekimlerin bu aşamasında dahil olan oyuncunun çok ciddi bir rol üstlenmeyeceği de ortada. O yüzden sadece bir flashback de olabilir. Belki Chris Evans ile aynı anda sete gelmesi de ilginç bir veridir bu konuda. Danvers ve Steve Rogers karşılıklı sahne de paylaşabilir. Teoriler fora bu durumda, en azından resmi açıklama gelene kadar. Sizin görüşünüz ne?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.