Bazı oyuncular vardır; daha tanınmadan etmeden bir projeye dahil olduklarında ağır eleştiriler alırlar. Çünkü ne yapabileceklerinin sınırı belli değildir. Bazıları da öylesine mükemmel işleriyle tanınırlar ki, oynayacakları rol figüranlık bile olsa izleyicinin ilgisini hafta sonunu iple çeker gibi hızla çekiverir.

Haberlerimizi günü gününe takip edenler muhtemelen bu sözleri bir yerlerden anımsayacaklardır. Çok değil, iki hafta evvelinden bir Ian McShane yazısında kelimesi kelimesine bunları söylemiştik. Hala da bu fikrimizin arkasında olduğumuzu belirtmek ve şu anki haberimizi de desteklemek için tekrardan yazıyoruz; gözden kaçmasın, iyice pekişsin diye.

davidtennant-news

Belirttiğimiz oyuncu özelliklerine uyan bir diğer isim de David Tennant’ken bahsini açmadan geçmek istemedik. Şu sıralar bir hayli aktifleşti, haberleriyle gönlümüzü şenlendirdi diyebiliriz. Daha geçtiğimiz gün Crowley olarak Good Omens dizisinde başrol oynayacağını duyurduk, bir de yetmedi Jessica Jones’un ikinci sezonunda yeniden gözükeceğini anlattık. Sırf ekranda gözükeceği beş saniyenin hesabıyla mutlu olabilen biz Tennant severler için bir müjdeli haber daha var. Üstelik bu seferki projesi, öncekilerinden çok daha entrikalı: Kraliçe Mary’nin filmi geliyor ve Tennant da gemide!

Biliyoruz, yıllardır yapılan İngiltere tarihli filmlerin ardı arkası kesilmiyor ve çoğu da belli bir süre sonra tekrardan çekilmiş gibi başka bir yapımla tekrar anlatılıyor. Tarihini veya edebi eserlerini okumasak dahi, mutlaka bir-iki fikrimizin olduğu bu koca krallık İngiltere’nin geçmişi beyinlerimize bir hayli işlemiş halde. Öyle ya, bunca filmden çoğu tarihi gerçekliği yaladık yuttuk resmen.

Gel gelelim, Kraliçe Mary’nin hayatını anlatacak olan 2018 yılı işaretli filmde buna yer verirler mi ya da ne kadar yer verirler henüz belli değil. Radio Times’ın haberine göre film, Mary’nin Fransa’dan İskoçya’ya dul bir şekilde gelişini ve kuzeni I. Elizabeth’i nasıl tahtından etmeye çalıştığını anlatacakmış. Muhtemelen güllük gülistanlık hayatını değil, daha çok Elizabeth’le olan kıyasıya mücadelesini anlatacak yapım. Bu da ne kadar yer vereceklerinden emin olamadığımız entrikanın fitilini ateşleyen yegane şey sanırsak.

6bf260527d5b98b600517126d819601f

Şimdilerde çekimlerinin başladığı Kraliçe Mary filminin kadrosunda Margot Robbie (I. Elizabeth’i canlandıracak), Saoirse Ronan (Kraliçe Mary rolünde), Brendan Coyle, Martin Compston, Guy Pearce ve Jack Lowden gibi birçok çiçek isim daha yer alıyor elbette. Bu kadar dolu bir kadroya bir de David Tennant dahil olunca, değmeyin keyfimize doğrusu! Şimdilik rolünün ne olduğu açıklanmasa da, Tennant’ı figüranken bile izlemeye tav olan bizler için hiçbir problem olmadığını düşünüyoruz, ne dersiniz?

2018’de sinemalara gelecek olan filmin yönetmen koltuğunda Josie Rourke oturuyor. Yapımcılar ise Les Misérables ile Oscar adaylıkları bulunan Tim Bevan, Eric Fellner ve Debra Hayward gibi isimler. Biz de şimdiden Tennant için oturduk bekliyoruz. Bakalım yüzlerce İngiliz tarihi dizi ve filmi arasında giriş yapacak bu filmi, diğerlerinden ayıran ne olacak…

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.