Uzun süredir tartışılagelen, acaba yapılacak mı diye tırnak kemirten ve elbette Ewan McGregor’un ısrarla bayisinden istediği o meşhur film diyerekten bir giriş yapsak, muhtemelen neden bahsettiğimiz aşağı yukarı belli olur, değil mi? Evet, Obi-Wan Kenobi usta için çekilmesi düşünülen solo filmi konuşacağız, doğru. Ama bu sefer ihtimalleri değil, nihai kararları ve kesin sonuçları açıklamaya geldik. Şölen masası kurulsun: Obi-Wan filmi kesin olarak çekiliyor!

'Trash' Film premiere, 9th Rome Film Festival, Rome, Italy - 18 Oct 2014

Gerçekten de bir hayli vakittir sadece dedikodularda ve hayranların hayallerinde kalan solo Obi-Wan filmi, artık sonunda kesin olarak çekilecek filmler listesinde! Söylenene göre de Lucasfilm ile eğer gerekli anlaşmalar sağlanabilirse, Oscar ödüllü yönetmen Stephen Daldry koltuğa geçecekmiş. Şimdilik ne senaryonun ne de oynayacak oyuncuların henüz bir belirlenmişliği yok. Fakat umutlar, Kenobi ustanın gençliğini daha açıklığa kavuşturan bir hikaye örgüsü olacağı yönünde şekilleniyor genel anlamda.

Bu istekler doğrultusunda da en az hayranlar kadar Ewan McGregor da daha önceki beyanlarından heyecanını dile getirdiğinden, çok ama çok yüksek ihtimalle bir kez daha McGregor görebilmemiz olası. Hangi hikayeye odaklanılır, başka kimleri alırlar, Skywalker ailesine olan etkisine ne kadar girilir gibi sorular bir köşede duruyor şu an tabii. Biz de gözleri ve kulakları dört açtık, gelecek haberler için beklemeye başladık.

star-wars-obi-wan-kenobi

Ha bu arada, unutmadan ekleyelim: Bu sırada halihazırda bildiğimiz Boba Fett solo filminin dedikodularının yanına bir de Yoda’yı eklemek istiyorlarmış. Lucasfilm yani, istekleri bu yöndeymiş. Tabii bunlar için net kararlar verildi demek için çok erken gerçekten de. Sadece istekte kalmamasını ummak bir yana dursun; Obi-Wan spin-off filmi için fazlaca direten bu koca kitlenin etkisinin, Boba Fett ve Yoda filmleri için de kısa sürede sonuç vereceğini söylesek mi? Gerçi şirket zaten istiyor, geriye sadece işi yapacak adamları bir bir bulup proje başına oturtmak kalıyor. Ama bu gibi durumlarda hayranların o gazlayıcı etkisini göz ardı etmek de olmaz herhalde. Ne dersiniz?

O halde hep beraber: Obi-Wan Kenobi, sen bizim tek umudumuzsun!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.