Harry Potter filmleri bittiği an, “bu çocuklar beş yıl sonra ne yaparlar?” diye bir bahis açsak, herhalde bir tek Tom Felton’a “birkaç tane daha Draco-vari rol oynar, azalarak biter” diyerek tutturabilirdik. Onun haricinde, Potter kadrosunun hangi birinin kariyeri, beklediğimiz şekilde ilerledi? Rupert Grint‘in nefesi tükendi. Daniel Radcliffe Sundance çocuğu oldu. Emma Watson ise tuttu, okulunu bitirdi, bir iki takdir kapan indie filmde oynadı, o sırada da –en azından birinci dünya– kadın haklarının küresel yüzü oldu.

Açık söylemek gerekirse, kendinden beklediğimiz şey bu değildi. Hem Watson’dan, hem de Radcliffe ile Grint‘ten beklediğimiz, biraz şu aşağıya fragmanını koyduğumuz şey gibiydi. Potter kadar olmasa da büyük bütçeli, yazları gişenin belli bir bölümüne oynayacak, güzel kadrolu, pırıltılı filmler. Ama Watson, bu yolu hemen tercih etmedi. Önce gitti, sırasıyla moda dünyasını, 9gag’i, tumblr’ı ve salon.com kitlelerini kendine aynı anda aşık etti, sonra da “Buyurun, hepinizi filmime beklerim” diye Disney’den davetiye yolladı bize.

O yüzden diyorum, internet bu an için yaratıldı. Bu fragmanda resmen, interneti internet yapan üç şeyin ikisi var, bir tek komik kedi eksik. Emma Watson, bir Disney prensesi. Bakın arkadaşlar, sesli olarak tekrar okuyun cümleyi, bu filmde Emma Watson, bir Disney prensesi. Buna kaç kez fanfic yazıldı, kaç milyar fan art çizildi, 9gag’e kaç fotomanipülasyonu düştü, biliyor musunuz? Ve bu fragmanla birlikte, bu ana ilk defa şahit oluyoruz yani. Varın düşünün.

Allah için, şahitliğimiz çok da uzun soluklu değil. Fragman kısa, ama bana sorarsanız etkili. Zaten hikayeyi tepeden tırnağa biliyoruz. Disney’nin olaya, aynı geçen seneki Cinderella gibi, çok fazla yorum katmayacağını da biliyoruz. Belle gelecek, Beast’i dönüştürecek, it herif itliğini yapacak, şamdanla saat didişecek. Ki bu arada, şamdan ve saat demişken, onları seslendiren Ewan McGregor ve Ian McKellan‘ı da duyuyoruz fragmanda. Ama internetin o ikiliyi pek sallayacağını sanmıyoruz. Esas mesele, Watson zaten. Ee, izlediniz muhtemelen videoyu. Ne diyorsunuz? Nasıl olmuş?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.