Arkadaşlar hâlâ fark etmediyseniz diye söylüyorum, internet müthiş bir icat. Doğuşuna ve büyüyüşüne şahit olduğumuz için şimdilik yeterince övemiyoruz ama emin olun şöyle bir elli ya da yüz yıl sonra internetsiz zamanlarımızdan orta çağ olarak bahsedilecek, öyle büyük bir buluş. Şimdi bayram değil seyran değil, Tavşan niye interneti övüyor diyebilirsiniz ama internet camiası olarak bir şey daha başardık bugün! Sonic: The Hedgehog filminin ilk fragmanına verilen tepkilerden sonra yeni bir fragman geldi ve gerçekten hepimizi şaşırtacak kadar güzel yahu!

Nisan ayında Sonic: The Hedgehog filminden bir fragman paylaşılmıştı hatırlarsanız. İçerisinde James Marsden, Neal McDonough hatta Jim Carrey bile vardı ama hiçbiri gözümüzde değildi çünkü berbat bir Sonic vardı! Hani o kadar berbat bir Sonic portresi ile karşı karşıyaydık ki arkada dünyanın bütün Oscar almış oyuncuları aynı filme toplansa umurumuzda olmazdı. Yani o fragmandaki hilkat garibesine Sonic demek bile başlı başına bir hakaret.

Tabii bütün internet, birlik ve beraberliğin azami önem taşıdığı o günlerde el ele verdi ve fragmana gömebilecekleri her yerden gömdüler. Daha sonra filmin yapımcıları, filmin vizyon tarihini ertelediklerini ve Sonic animasyonunun üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Böylece biz de kendi çapımızda küçük bir şey başardık ve böyle bir hilkat garibesinin beyaz perdeye gelerek tarihe ismini yazdırmasına engel olduk.

Bugün gelen yeni Sonic fragmanı ise ne kadar doğru bir tepki verdiğimizin en büyük kanıtı. Yeni Sonic daha tatlı, daha sevilebilir ve gözlerimizi kanatmayan bir hale gelmiş. Nisan ayındaki Sonic, ürkütücü bir şekilde insanların bodrumlarına girip eşyalarını karıştıran bir sapık görünümündeyken; bugünkü Sonic kendi kendine beyzbol oynayan, Flash çizgi romanlarını okuyan, zıpır, yaramaz biri olmuş.

Pj2lhsF

Bütün bunlar bir yana, Sonic görünümü ile gözümüzü kanatmayınca fragmanda Jim Carrey’nin de olduğunu fark ettik. Uzun zamandır böylesi bir çılgın tiplemesiyle karşımıza çıkmayan ünlü oyuncunun bu hallerini ne kadar özlemişim anlatamam. Jim Carrey kesinlikle bundan daha fazlası ve böyle şeyleri aştığını cümle aleme kanıtlamış bir oyuncu ama onun hayat dolu çılgın hallerini görmek dünyanın hâlâ döndüğünü hissettiriyor bana.

Velhasılıkelam internet gerçekten harika bir şey… Erzurum’da yaşayan biri ile Londra’da yaşayan birinin Sonic’in görünüşünün ne kadar berbat olduğu hakkında ortak bir fikir belirtmesi ve bu fikrin, filmin yapımcılarına filmi yeniden yapmaya başlatma kararı verdirmesi inanılmaz güzel bir olay. Tabi ki bu konuya “Yaaa bizim duygularımızı önemsiyorlar” gibi duygusal bir yaklaşımda bulunacak falan değilim. Onlar da bu filmi vizyona sokarlarsa kimsenin filme gitmeyeceğinin ve gişede gömüleceklerinin farkında oldukları için filmi yeniden çekmeye başladılar. Ama yine de evimizden oturduğumuz yerden böyle bir filmin gidişatına etki etmemiz inanılmaz mutlu ediyor beni.

Her ne kadar Sonic’in görünüşündeki bu değişikliği onaylayıp övsek de film hâlâ benim için bir şey ifade etmiyor. Vizyona girdiği zaman bilet alıp gider miyim bilmiyorum ama televizyonda çıkarsa oturur bir izlerim merakımdan. Yine de böylesi büyük bir hatayı bu kadar kısa zamanda düzelttikleri için film yapımcılarına büyük bir saygı duyuyor ve övmekten kendimi alamıyorum. Helal olsun valla.

Peki, siz ne diyorsunuz sevgili geekler Sonic filminin yeni fragmanı hakkında? Sizce Sonic bu sefer olmuş mu? Filme bilet almak için ikna edebildi mi sizi?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.