Siz bu satırlarla karşılaştığınız an, muhtemelen bütün sosyal medyada bomba gibi patlayan şeyden halihazırda haberdar olacaksınız diye düşünüyoruz. Zira bu gelişmeyle birlikte çalkalanan hesaplar ve haber sitelerinin yanı sıra, taciz edercesine gecenin köründe atılan Whatsapp mesajları bile işin çığırından çıkmış olduğunu kanıtlar nitelikte. Emin olun hiç abartmıyoruz.

Abartmıyor olduğumuz o haber de şu: Robert Pattinson yeni Batman oluyor! Evet, harbiden. Gerçek. Ciddili. Tüm insanlık, sanki başka bir derdi yokmuşçasına bu haberle tüm sosyal medyayı meşgul ediyor. Kimileri olaya nötr bakıp ön yargılarından arınarak film çıktıktan sonra yargılamaya karar veriyor, kimileri de şimdiden hoşnutsuzluğunu dile getiren paragrafları oraya buraya döşüyor. Ne olursa olsun, gündemimizi oldukça meşgul eden bir haber olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu tabii.

War for the Planet of the Apes filminden hatırlayabileceğiniz yönetmen Matt Reeves’in yeni Batman projesi, gün geçtikçe şekillenmeye başlıyor. DC’nin en has karakterlerinden birine film çekeceğini söyleyen Reeves’in bu işi, şimdilerde başrol haberiyle tekrardan bir yükseldi. Birçoğumuzun ilk olarak Harry Potter ve Ateş Kadehi filminden Cedric Diggory ismiyle tanıdığımız Robert Pattinson’ın, henüz imzaların atıldığına dair bir netlik olmasa da, yeni Bruce Wayne’imiz olacağı gündemimize oturdu. Kendisini Twilight serisinden Parıldak Edward olarak tanıyan kimselerin, çok yüksek ihtimalle ön yargı ile birtakım sözler sarf ettiğini düşünmekle beraber biz de bir-iki kelam etmek istiyoruz bu durumla ilgili.

Damsel - Premiere - 68th Berlin Film Festival, Germany - 16 Feb 2018

Her oyuncunun, hayatında dibi gördüğü veya görebileceği bir işi olur. İlla olur. Kaçınılmazdır. Bu, isterse zirveyi gördükten sonra yere çakılma şeklinde olsun; isterse adım adım düzelen filmografi geçmişi minvalinde… Sonuç olarak belli bir izi kalmış olur her türlü. Ancak Robert Pattinson’ın Parıldak Peri Edward rolünden en çok nefret eden kişilerden biri olarak, neredeyse bu rolü düşünerek olumsuz yorum yapan herkesin bir şekilde ön yargısını kırması gerektiğini düşünüyorum. Kabul, her bir filmini tükettiğimi iddia edemem; ancak izlediğim başka rollerde de iyi iş çıkarmadığını söylersem haksızlık etmiş olurum.

Her ne kadar Warner Bros. tarafından resmi bir “imzalar atıldı” haberi verilmemiş olsa da, Deadline’a göre X-Men’de Beast’i canlandıran ve Tolkien biyografik filminin baş rolü olan Nicholas Hoult’un da, Bruce Wayne için düşünülen bir diğer isim olduğu söylentisi var. Yine de Robert Pattinson kesin ve nihai seçim olarak duruyor.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler? Pattinson, Bruce Wayne’i oynamak için yanlış bir seçim mi? Yoksa şans verilmesi gereken bir isim mi kendisi? Belki de Odun Surat Edward’dan kaptığı birkaç taktik sayesinde ciddi bir Batman canlandırabilecek kapasitesi vardır, ha, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.