Henüz yeni tükettiğiniz bir içeriğin uyarlamasına denk geldiğiniz oldu mu hiç? Dizi ya da film olarak çıkacağından habersiz olduğunuz, ancak tesadüfen de olsa okuduğunuz bir kitabı düşünün mesela. Bu durum, geek dünyasında pek de nadir karşılaşılan bir durum değil aslına bakarsanız; çünkü devamlı olarak bir şeyler bir şeylere uyarlanıyor takdir edeceğiniz üzere. Fakat ben yaşadığım bu tesadüfü bir “algıda seçicilik” kapsamında değerlendirmek yerine kârlı çıktığım bir tecrübe olarak düşünmek istiyorum. Zira yakın zamanda öylesine okumaya başladığım Batman: Hush‘ın, gelecek animasyonundan habersiz biri olarak karşılaştığım fragman ile çok ilginç bir heyecan yaşadım.

Henüz taze taze sayfaları arasında hikayelerini arşınladığım Batman: Hush’ın bir animasyon filmi geliyor, evet. Birçoğunuzun savunacağı üzere DC’nin ürettiği animasyonlar, sebepsizce kanlı canlı filmlerinden çok daha iyi kalitede olduklarını kanıtlamış haldeler üstelik. Bu yüzden de geeklerin bu habere hafiften yükseleceğini düşünüyor ve hemencecik sizi fragman ile baş başa bırakıyorum:

Hikayeyi hiç bilmeyenler için gayet güzel bir özet olan fragman, son derece başarılı gözüküyor bana kalırsa. Zira çizgi romana fazlasıyla sadık kalınmış ve spoiler olarak değerlendirilebilecek en mühim noktaların anlatımından kaçınılmış. Hush isimli elemanın gizli kimliğini merak ettirecek ufak detaylar ve Poison Ivy’nin kontrolündeki Superman ile aksiyonlu dövüş sahneleri derken insan bir meraklanıveriyor doğrusu.

Okumaya başladığımda bir tık yavaşlıktan ötürü sıkıldığım ama sonrasında yaşanan gelişmeleriyle beni bir hayli pençelerine hapseden Batman: Hush’ın bu yazın sonunda gelecek olan animasyon filmi için biraz heyecanlandım şahsen. Siz ne dersiniz? Batman’in diğer hikayelerine oranla Hush, nasıl bir pozisyonda sizin için? DC animasyonlarından memnun musunuz? Bu filmden beklentileriniz ne alemde?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.