Civil War’ın fragmanı, en sonunda geldi, teşrif etti; internetleri çalkaladı sabah sabah. Biz zaten detaylı incelememizi yaptık, koyduk. Ama hazır yeri gelmişken, kafanızda daha uzun uzadıya kalacağını düşündüğümüz bir soru var. “Bleeding Edge nedir, niye önemlidir?”. Bu sorunun cevabını, daha önce set fotoğrafları düştüğünde yanıtlamaya çalışmıştık aslında. Ama hazır şu an yeri gelmişken, inanılmaz mühim detaylarının altını çizmekte fayda var.

İlk set fotoğrafları geldiğinde gözümüze şu resim çarpmış, hakkında da şunları demiştik:

Civil War SEt Phots

“Fotoğraf küçük ve uzak, o yüzden net belli olmuyor olabilir. Ama Iron Man’in işin içinde olduğu zaten çok net anlaşılıyor.  Peki kostümde bir gariplik var mı? İşte detay orada. İnternetin kudretli hafiyeleri oturdular, Iron Man’in zırhını incelediler. Gördükleri –bizim de katıldığımız- şey şu: O zırh Bleeding Edge zırhı. Zaten, anımsayacaksınız, daha önce konsept çizimleri de internete sızmıştı, Civil War’da olacağı söyleniyordu…

Bunun önemi ne? Hemen söyleyelim. Bleeding Edge çizgi romanlarda 2010’da gala yapmış bir zırh. Görüntü olarak MCU’ya yakınsamak için tasarlandığı her hâlinden belli olan bir zırhtı zaten. Ama olayı görüntüsü değildi. Bleeding Edge zırhı, Tony’nin tasarladığı en güçlü şey. Kendisinin Thor’a meydan okuyabilmesini sağlıyor. Ve –hazır mısınız- nano makineler tarafından Tony’nin bedeninde muhafaza ediliyor. Yani Tony baya ıkınarak içinden çıkartıyor Bleeding Edge’i. Eğer film Bleeding Edge’i sadece tasarım olarak almayacaksa, bu özelliği de kullanacaksa, vay bize vaylar bize. Çok başka bir Iron Man izleyeceğiz demektir. Peki ne diyorsunuz? Yaparlar mı bunu? Yoksa sadece görsel olarak mı ödünç alırlar?”

Civil War Fragman  9

O zaman sorduğumuz bu soruya, şimdi kısa da olsa bir cevabımız var. Daha doğrusu, teorilerimizi destekleyecek bir dayanağımız var. Fragmanda Tony’nin ilk gözüktüğü sahnede, kaskın geriye doğru baya azalarak ufaldığını görüyoruz. Daha önce Iron Man filmleri ve Avengers’larda, kask kısmı hep ya ortadan paket gibi ayrılıyordu. Fakat bu, baya yakaya geri giriyor. Dolayısıyla, bizzat Tony’nin içinden çıkar mı bilmiyoruz. Ama “nanoteknoloji” kısmını, uygulamışlar gibi gözüküyor!

Civil War Fragman  18

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.