Disney+ için hazırlanan Ironheart dizisinin çekimlerinin tamamlandığını bizzat başroldeki Dominique Thorne’dan öğrendik.

Ironheart hakkına sorulan soruya oyuncu şöyle cevap vermiş: “Evet, çekimler tamamlandı. Yani diyebilirim ki kemerleri bağlayın, hazır olun. Tam bir yolculuk olacak, tıpkı tüm MCU işleri gibi. Epik bir macera, paylaşmak için sabırsızlandığım bir tanesi.” Geçtiğimiz aylarda dizi hakkında konuşan MCU yapımcı kadrosundan Nate Moore ise şunları demişti: “Bu dizi onu Black Panther: Wakanda Forever ve çizgi romanlarda ne kadar sevdiğimizin de büyümesi gibi. Yani Dominique Thorne ile rolü ilk konuştuğumuzda karakter senaryoda yazılmıştı ve o bu rolü görüştüğümüz tek kişiydi. Kabul ettiğinde ve Ironheart dizisinin senaryo yazım aşamasına geldiğimizde Ryan Coogler ile dizinin ne hakkında olabileceği üzerine görüştük. Dizi filme direkt devam gibi. Riri Williams da filmde edindiği tecrübeleri beraberinde MIT’ye götürüyor. Ve maceralarına yönelik bazı ilginç yansımalar onu eğlenceli bir duruma sokuyor.

Ironheart Black Panther: Wakanda Forever filmine dair en gereksiz kısım olabilir. Ne karaktere karşı bir hissimiz oluştu ne de filmde yerine başka bir şey konulamayacak bir konumdaydı. Zaten çoğumuzun Tony Stark sevdası sebebiyle benimsenme noktasında ekstra bir mücadele vermesi gerekecek bu yeni MCU karakteri ölü doğdu gibi bir şey oldu bana sorarsanız. Ironheart dizisine dair heyecan duyan pek bir kişi de yoktur tahminimce. Üstüne MCU’nun gidişatı da düşünülünce hiçbir heves de kalmıyor diziye dair. Riri Williams hiçbir zaman Miles Morales, Kamala Khan ya da Kate Bishop kadar yerini sağlamlaştıramadı çizgi romanlarda da, aynısı MCU için de kaçınılmaz olacak bence.

Ironheart karakterini hatırlıyor musunuz? Sizin için Iron Man alternatifi olabilir mi? Disney+ MCU dizileri hakkında en güncel görüşleriniz nedir? Yorumlarda kendinizi zorlama olmayan alternatiflere ikna etmeye çalışın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.