Bir kelime içeren sorular sorsak cevabınız ne olurdu acaba? Mesela; Alias? Lost? Star Trek? Fringe? Star Wars? E peki Westworld? Nasıl, hepsi birbirinden şahane yapımlar, değil mi? Muhtemelen içlerinden en az birine büyük bir sevgi besliyordur çoğunuz, buna neredeyse eminiz. Herkesin kendisi için bir şey bulabileceği türden diziler ve filmler olan bu şahane isimleri zikretmemizde elbette bir amaç var. Tüm bu yapımların birer küme olduğunu ve kesiştiği noktanın birini neon ışıklarla işaret ettiğini söylesek ne derdiniz? J.J Abrams, değil mi? Elbette! E peki ne alaka J.J Abrams? Nereden çıktı? Niye bir an için imzası olan bu birbirinden başarılı yapımları sıraladık? Merak ettiniz mi? Söylüyoruz o zaman? Hazırsanız ve Abrams’ın yapımlarının büyük hayranıysanız sıkı durun, size bombayı patlatıyoruz: Abrams, HBO imzalı yeni bir uzay dizisi için kolları sıvadı!

jj-abrams

The Hollywood Reporter’a göre Warner Bros’tan çıkış yapan projenin yazarlığını İspanyol senarist Javier Gullon yapacak. Abrams’ın Bad Robot isimli yapım şirketinde yer alan Ben Stephenson ile beraber yapımcılığı da paylaşacak Gullon. Abrams’ın öncülük edeceği bu kadronun dizisi “Glare” ismiyle yayınlanacak ve konusu da başka bir gezegenin kolonileştirilmesinin keşfi şeklinde olacak. Şimdilik Abrams’ın yeni dizisi Glare hakkında gelen bilginin bu kadar olması dışında, daha şimdiden birçok kişi HBO’nun Game of Thrones’dan sonra Westworld ile yaptığı patlamayı bir de bu yeni dizinin takip edeceğini düşünmeye başladı bile. J.J Abrams’a olan güvenin tam olduğu konusunda neredeyse kimsenin şüphesi yokken, yeni bir bilim kurgu dizisinin hasretiyle yanıp tutuşan hayran kitlesinin de eteklerini zil çaldırıyor bu haber. Ne dersiniz, bu sefer ne kadar başarılı bir yapımla karşımıza gelecek Abrams?

J.J Abrams’ın imzası bulunan yapımlar konusunda fikirleriniz neler sevgili geekler, bir deyiverin hele. Şu ana kadar adının bulunduğu işlerden hangisi sizi en çok mest etti? Hangisiyle sıkı bir bağ kurdunuz? Hangisi sizin dünyanızı değiştirdi? Belki de Abrams’dan nefret ediyor ve onun parmağı bulunan her türlü yapımdan tiksiniyorsunuzdur, bilemedik. Henüz bir cümlelik bir özeti bulunan ve sadece ismi belli olan bir dizi için heyecan yapmamak gerek tabii ama… Bu ‘ama’dan sonrasını getirebilecek klavyesine güvenen geekler vardır mutlaka, yorumlarınızı bekliyoruz bak ha!

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.