Tom Cruise’un kariyeriyle ilgili ilginç bir detay vardı, bilmiyorum hiç fark ettiniz mi? Kendisi “blockbuster” dediğimiz nanenin en hasını defalarca çekmiş olmasına rağmen, Mission: Impossible serisi dışında hiçbir filminin devamını çekmedi. Gerçekten. Belki benim ıskaladığım bir tanesi vardır diye tekrar kontrol ettim, dört tane Mission Impossible çekilmiş, onun dışında hiçbir şey yok.

Jack Reacher

Yalnız Cruise başkan bu kararından bıkmışa benziyor. Vanity Fair’in yaptığı habere göre, geleceği uzun süre sürüncemede kalan Jack Reacher devam filmi en sonunda rayına oturdu. Hatırlayacaksınız, 2012’de çıkan Jack Reacher, memleketinde düşük gişe rakamları elde etmiş, fakat küresel pazarda baya iyi bir gelire ulaşmıştı. Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir gişeyle perdeyi kapatan Jack Reacher, yapımcıları tatmin edince, devam için de kollar sıvanmıştı.

Bu devam filmi yolun ortasında yönetmen değiştirince biraz ürpermiştik, ama ilk filmin yönetmeni Christopher McQuarrie yerine Cruise’u tanıyan biri gelince, üstelik bu isim de belki de Cruise’un kariyerindeki en iyi filmlerden birini (The Last Samurai) beraber çektiği Ed Zwick olunca ihya olmuştuk. Şimdi başrol için belirlenen kadın oyuncu da ihya edeceğe benziyor. Zira Vanity Fair’in haberine göre, yeni filmde esas kızı How I Met Your Mother’ın Robin’i, MCU’nun Maria Hill’i Cobie Smulders oynayacak.

131308_6555

Bana sorarsanız, bir Jack Reacher filminin daha gayet gideri var. Casus filmlerine zaten bayılıyorum, Jack Reacher’ın uyarlandığı Lee Child romanları da zaten çok övülen, bol takdir edilen eserler. O yüzden ikinci bir film görmeye hiçbir itirazım yok, özellikle işin başında Zwick’in olması da baya sevindirici bir gelişme. E Cobie Smulders da iyi bir tercih zaten… Ben bu haberle baya mutlu oldum. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.