DC Studios ve yeni DC filmlerinin başına geçen James Gunn, çizgi romanları temel alarak sonraki on yılda DCU altında çıkacak filmleri, yayınlanan bir videoda bizzat duyurdu. Peter Safran ile birlikte stüdyonun başına geçen James Gunn, sosyal medyada yayınladıkları videoda, DC filmlerinin yeni dönemindeki planlarının Gods and Monsters adlı ilk parçasını açıkladı. Şimdiye kadarki DC filmlerinin dağınıklığını vurgulayan Gunn, bundan sonra daha toplu bir evren üzerinden gidileceğini, Matt Reeves imzalı The Batman gibi filmlerin de DC Elseworlds kavramı altında devam edeceğini söyledi. Bununla beraber yapılan duyuruların Chapter I adlı ilk on yıllık planın tamamını kapsamadığını da belirtti. İşte James Gunn tarafından duyurulan yeni plandaki yapımlar:

James Gunn explaining his ten year plan for DCEU
James Gunn, Chapter I adlı DC Evreni’nin on yıllık planını anlatıyor.

Filmler

Superman: Legacy

Superman Legacy
Bakalım Superman rolünün sonraki sırtlanıcısı kim olacak?

Senaryosu Gunn tarafından yazılmakta olan Superman: Legacy, Man of Steel konusunu yeniden ele alacak gibi görünürken uzun zamandır Henry Cavill’ın kahramanı canlandırmadığı da ilk Superman filmi olacak. Film 2025 yılı için planlanıyor.

The Brave and the Bold

Batman The Brave and the Bold
Damien babasına bir şey anlatmaya çalışıyor, Batman: The Brave and the Bold

Bruce ile Damien Wayne ikilisinin Batman ve Robin olarak suçla savaşacakları yeni bir yapım olacak. Bir yandan Matt Reeves imzalı The Batman – Part II de yoldayken yine kaç Batman, kaç Joker, kaç Superman var şaşıracağız. Tabii Batman adı altında geçecek bir baba-oğul hikayesi de kulağa çok ilgi çekici geliyor.

Supergirl: Woman of Tomorrow

Kripton’un mirasını sadece Superman’de görmeyeceğiz, Supergirl de sonunda beyaz perdede DC evrenine girişini yapacak. Bulunduğu şartlardan dolayı ise bu kahramanı biraz daha “karanlık” bir tavır sergilerken göreceğiz.

The Authority

Filmde, sahip oldukları süper güçlerle dünyayı kendi haklı gördükleri fikirleri doğrultusunda şekillendirmeye çalışan The Authority üyelerini göreceğiz. Böylece Wildstorm karakterleri de DC evrenine katılacak.

Swamp Thing

Canavarın korku dolu geçmişine değinecek olan bu film, her ne kadar DC evreninin geri kalanından çok ayrı duran bir hikâyeyi konu alıyor olsa da genel anlatıya katkıda bulunacak.

Diziler

Waller

Doom Patrol ve Watchman yapımlardan Jeremy Carver ve Christal Henry gibi yazarların görev alacağı bu dizide Amanda Waller ile Peacemaker Takımı işbirliği yapacak.

Lanterns

James Gunn’ın sözleriyle “True Detective” tarzındaki bu dizide Hal Jordan ile John Stewart, DC Evreni’nin geri kalanına da bağlanacak karanlık bir gizemi çözmeye çalışacaklar.

Paradise Lost

Amazons of Paradise Island in Paradise Lost
Paradise Island Amazonları DCEU projeleri için çok heyecanlanmış.

Wonder Woman ve Amazonlar’a ev sahipliği yapan Themyscira’da geçen bu dizide adanın siyasetine ve entrikalarına tanık olacağız. Yine Gunn’ın sözleriyle Amazonlar’ın yaşadığı bir Westeros’ta geçen Games of Thrones izleyeceğiz.

Booster Gold

Booster Gold
Şu gözlere bakın ve diziyi izlemeyeceğinizi söyleyin.

Booster Gold, sırf insanların sevgisini ve ilgisini kazanmak için gelecekten günümüze gelip bir kahraman gibi görünmeye çalışan ve James Gunn’ın “ezik” olarak tanımladığı bir karakterin hikâyesini anlatacak.

Creature Commandos

Yazım aşaması bitmiş yedi bölümlük bu animasyon dizisinde aktörler, karakterleri seslendirerek DC Evreni’ne giriş yapacaklar ama daha sonraki canlı çekim filmlerinde de rollerine devam edecekler.

DC evreninin serüveni için geniş ve yeni bir plan devrede, görünüşe göre işlere de girişilmiş durumda. Bakalım sonraki on yıl bizler için nasıl olacak? Benim ilgimi filmler arasında en çok Superman: Legacy ve diziler arasında da en çok Lanterns çekti. Sizin favorileriniz hangileri?

Author

Size bir hikaye anlatayım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.