James Gunn şu sıralar DCU için durmadan çalışıyor diye tahmin ediyoruz. Bir yandan evrendeki birkaç projenin senaryosundan da sorumlu yönetmen aynı zamanda genel çerçeve için de baş karar mercii olarak duruyor. Sosyal medyadan kendisine yöneltilen soruda ise projelerindeki oyuncu seçimlerinde hayranların etkisinin olup olmadığı sorulmuş.

Bir role oyuncu seçerken, bazen benim ya da oyuncu seçim yönetmenlerinin düşünmediği birinin hayranlar tarafından önerildiğini görüyorum. Bazen iyi fikirleri oluyor, bazense berbat fikirleri. Fakat bu önerilerin bir oyuncunun seçilmesini sağladığını hatırlamıyorum.” James Gunn’a inanmak biraz zor açıkçası. Çünkü hem David Corenswet hem de Skylar Gisondo Superman: Legacy kadrosuna katılmadan yıllar önce bile bu roller için hayranlar tarafından dillendirilen isimlerdi. Keza direkt James Gunn’a mal edemeyecek olsak da hayranların istediği isimlerin o karakterlere hayat verdiği başka örnekler de gördük. Yıllarca söylendikten sonra John Krasinski’yı Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ta Mr. Fantastic olarak izlememiz buna en yakın örnek geçmişte.

james gunn dceu dcu wb

James Gunn genel itibariyle oyuncu seçimleri konusunda başarılı bir yönetmen diyebiliriz. Guardians of the Galaxy kadrosu, The Suicide Squad’da DCEU’ya eklenen isimler, Peacemaker dizisi gibi projelerde de bunu kanıtladı. Hayranların önerileri konusunda ise bence iyi olanlar, kötü olanları fazlasıyla aşıyor. Harika hayran yapımı kadrolar gördüm yıllar içinde. Genelde stüdyo tercihini açıkladığında ise daha kötü sonuçlar ile karşılaşıyoruz. Artık bir çoğu için geç olsa da Willem Dafoe’yu Joker olarak görmemiş olmak, Katheryn Winnick’in Captain Marvel olmaması ya da Jessica Chastain’I Medusa olarak izleyememek düşündükçe beni üzer. Çizgi roman filmleri dışına çıktığımda ise Jake Gyllenhaal’ü Nathan Drake olarak hayal ederdim hep. Müthiş yakışırdı bence.

James Gunn’ın hayran önerileri konusundaki yorumuna ne diyorsunuz? Sizin rüya oyuncu-karakter eşleştirmeniz hangisi? DCU için henüz oyuncusu belli olmayan karakterler için önerileriniz var mı? Bizleri aklımıza gelmeyecek seçimlerle aşağıda şaşırtabilirsiniz.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.