Justice League, sinema sektöründeki en farklı film olma yolunda emin adımlarla gitmeye devam ediyor. Bir yönetmenin başladığı filmi, başka bir yönetmen bitirdi ve sonunda her iki yönetmeni sevende sevmeyen de filmi sevmedi. Kimisi filmin başından kötü olduğunu ve Josh Whedon’un ancak bu kadar kotarabildiğini savundu, kimisi ise eğer filmi Zack Synder bitirebilseydi şimdiki halinden çok daha iyi bir film olacağı fikrinin arkasında durdu. Sonuç olarak Zack Synder’a güvenenler bu fikirlerinin arkasından koştular ve sonunda Synder Cut’lı Justice League’i HBO Max’a getirmeyi başardılar. Bugün ise Zack Synder’ın Justice League’inden yeni garip bilgiler getirdim size. Deadline’ın yaptığı habere göre şu sıralar Ben Affleck, Ray Fisher ve Amber Heard’un bulunduğu filmin ek çekimlerine Jared Leto da katıldı.

Bakın, şimdi bu zamana kadar yaşanan bu olayların hiçbiri yaşanmadı kabul edelim. Justice League’in çekilmediğini, Ben Affleck’in hala Batman, Jared Leto’nun ise hala Joker olduğu bir DCEU evreninin devam ettiğini düşünelim. Bütün bunlara rağmen birisi bana çıkıp dese ki “Joker, Justice League filminde gözükecek” size yavaşça dönüp derdim ki: Neden?

Yani arkadaşlar neden bir Justice League filminde Joker görünsün? Flashback olsa neden olsun, olmasa başka ne gibi bir önemi olur? Bu noktada benim için kabul edilebilecek tek bir nokta var o da şu: Justice League filminde Joker post credit sahnesinde görünmesi. Bak işte o zaman heyecanlanırım. Ben Affleck’in Batman filmine yol yapıyorlar, harika derdim. Ama gelin görün ki böyle bir seçeneği geride bırakalı da çok oldu.

İşte bu noktada benim biraz kafam karışıyor. Yani bundan üç yıl önce çıkan bir filmin yeniden çekimine, film ile uzaktan yakından alakası olmayan bir karakteri alıyorsun. Daha da kötüsü bu karakteri adam akıllı tek kullanacağın nokta, yani heyecan yaratmak da artık anlamsız çünkü artık bu karakterin olduğu bir evren de yok. E, peki bu karakterin, bu filmde görünmesinin kime ne yararı var?

Bu sanıyorum ki Zack Synder’ın kendi yarattığı evrenin ısrarla iyi olduğunu kanıtlama çabası. Yani Zack Synder, Jared Leto’nun Joker’inin iyi bir Joker olduğunu ama Warner Bros.’un tıpkı kendi Justice League’ini katlettiği gibi onu da katlettiğini kanıtlamak istiyor gibime geliyor. Hatta belki tıpkı #releasethesyndercut hashtagi gibi #releasetheayercut hashtaginin de başarılı olup, Suicide Squad filminin de yönetmen edisyonunun çıkarılmasını istiyor olabilir. Fakat bence hiç gerek yok. Yani bence bazı şeyler tarihin karanlık sayfalarına gömülse hepimiz için çok daha hayırlı olur. Mesela Jared Leto’nun, alnında “Damaged” yazan Joker’i gibi…

Peki, siz ne diyorsunuz bu habere? Sizce Jared Leto’nun Joker’ini izlemek güzel olacak mı? Yoksa siz de benim gibi fazla çokluğun iyi olmadığını düşünenlerden misiniz? Yorumlara yazın da konuşalım biraz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Emre Can Uygut Reply

    Joaquin Phoenix ve Heath Ledger jokerinden başka joker tanımam işte bu kadar

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.