Gönlümüzün aslan khal’ı, gözüpek savaşçısı, at lordu Jason Momoa’nın Atlantis’in kralı ve okyanusların hâkimi Aquaman’i oynayacağını artık sağır sultan dahi biliyor. Batman v. Superman: Dawn of Justice’de küçük bir konuk performans göstermesi beklenen Momoa’nın asıl parıldayacağı an 2018’de gelecek Aquaman filmiyle vuku bulacak. O filmde DC Comics’in sık sık hakkı yenen süper kahramanı yepyeni bir kitleye erişme şansı bulacak, Momoa da ilk defa bu denli yüksek beklentili bir prodüksiyonun yükü sırtlanacak.

İşin ilginç kısmı ne biliyor musunuz? Momoa’nın Aquaman oynayacağını Haziran ayından beri biliyoruz. Hitfix’in aldığı duyumla patlattığı haberi biz de Haziran ayı ortasında sizlerle paylaşmıştık, yani yeni bir şey değil bu. Ama Jason Momoa’nın ağzından bu olay ilk defa bugün doğrulandı! Momoa bu gizliliğin sebebini soran hayranlara Walker Stalker Con’da şöyle yanıt verdi:

“Rolü benim oynamam için teklif getirdiler. Başka yerlerde seçmelere falan girdim ama, olay şuydu ki benim bunu çok dillendirmemem gerekiyordu. Ne demek istediğimi biliyorsunuz. Warner Bros.’un ve ilgili herkesin dileklerine saygı duymam gerekiyordu.”

jason-momoa-aquaman

Bunu geçtik… Peki siz Jason Momoa’nın bir dönem üniversitede Deniz Biyolojisi okuduğunu biliyor muydunuz? Hawaii’li aktör bunun rolüne artı katkısı olup olmayacağına dair şunu demiş:

“Yok, olmaz. Ama daha önce yunuslara binmişliğim var. Yani evet, Deniz Biyolojisi okudum, ama en güzel olan şey benim için, biz Polinezyalıların (Pasifik Okyanusundaki adadan gelenler) tanrılarının hep su tanrısı olması. Benim için bir su karakterini oynamak büyük bir onur. Aynı zamanda çok fazla kahverengi süper kahraman da yok, o yüzden Polinezyalıları temsil etmek için de sabırsızlanıyorum.”

Bunun dışında henüz yönetmeni belli olmayan Aquaman’in Justice League’den sonra çekileceği için bir konusunun olmadığını, ama kendi tahminince bir orijin hikayesi olacağını düşündüğünü söylüyor Momoa. Eklediği şeylerden bir tanesi de ailesinin hep su ve denizle alakalı şeyler yapıyor olması ve rol için gidip onların yanında eğitim alacak olması. Valla biz Momoa’nın böyle bir mazisi olduğundan çok etkilendik. Adam gerçekten de Aquaman için en iyi adaymış ya?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

  1. Onimaru Yagami Reply

    Robert Downey’in Iron Man ile özdeşleşmesi gibi Jason Momoa’nın Aquaman ile özdeşleşecek bir performans göstermesini bekliyorum *_*

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.