Bilmeyenler için kısa bir özet geçmek istiyoruz: Jean Grey yıllar sonra Marvel evrenine geri döndü. Elbette, burası bir çizgi roman evreni olduğu için, çizgi roman tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ölümlerinden bir tanesinin geri gelmiş olması şaşırtıcı bir durum değil. Yine elbette, bu geri dönüşün zaman yolculuğu içermesi, ve geri dönen kişinin ergen bir Jean Grey olması da anormal değil. Marvel’ın bir çizgi roman firması olduğu bir gerçeklikten gelen süper güçsüz bir kadının Gwenpool diye gezdiği bir evren burası. Her şey mümkün. Hiçbir şey gerçek değil.

Zaten haber kısmımız da bu değil esasında. Olay şu, Marvel nedense –artık Fox’tan daha mı az nefret ediyorlar nedir– X-Men’e tekrar yüklenmeye karar verdi. All-New, All-Different Marvel evreninde X-Men karakterlerini utanmasalar ayakkabılarının altındaki sakızla birlikte satacaklardı, ancak rakamlar önünü alamayarak düşünce, eski dosta sarıldılar. Ve 2017 için –müthiş adlandırılmışResurrXion çizgisini duyurdular. İki yeni X-Men takımıyla birlikte.

JEANGREY_Teaser

Haber kısmımız bu da değil aslında. Biz sizinle bir şeye şaşırmaya geldik. Marvel, Dennis Hopeless’ın kaleme alacağı ve Victor Ibanez’in çizeceği yeni bir Jean Grey serisinin yolda olduğunu duyurdu. Şaşırdığımız şey bu değil elbette. Şaşırdığımız şey, bunun daha önce hiç olmamış olması. Jean Grey’in hiç kendisine ait bir serisi olmamış. Gerçekten. Kontrol ettik. Marvel’ın resmi sitesi “İlk kendisine ait serisi” demiş, inanmadık, veritabanlarını falan karıştırdık. Hakikaten daha önce hiç Jean Grey diye bir seri çıkmamış.

Ya bu nasıl olabilir? Nightcrawler’ından Colossus’una zibilyar tane X-Men’e kendisine ait seri verildi şu dünyada, Jean Grey nasıl 2016 senesine kadar; X-Men tarihinin tartışmasız en önemli beş karakterinden biri olmasına rağmen kendisi bir seriye kavuşmamış olabilir? Bunun bir yerlerde bir izahının olması lazım. Hopeless da konuyla ilgili zerre bir açıklama yapmamış, serinin genel hikayesini anlatmış, ilham aldığı fikirleri aktarmış. Hepsi iyi hoş, ama şoku atlatmak da zor. Jean Grey… Nasıl? Neden? Marvel gözünü seveyim bir açıklama yap!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.