BBC’nin 2007 yılında “Jekyll” isminde yayınladığı dizisini izleyeniniz var mıydı? Diziden haberdar olmayanlar için Robert Louis Stevenson’ın Dr. Jekyll ve Mr. Hyde romanını hatırlatsak, belki bir şeyler canlanır, ha? Her halükarda Stevenson’ın bu bilim kurgu şaheseri için BBC dizisinden uyarlama olacak bir film son gaz geliyor! Üstelik geek filmlerinden oyuncu seçimleriyle!

Dr_Jekyll_and_Mr_Hyde_poster_edit2

Deadline’ın haberine göre, Zombieland filminin yönetmeni Ruben Fleischer‘ın başında olacağı yapım için Anthony Bagarozzi ve Charles Mondry senarist koltuğunda oturuyor. Steven Moffat’ın mini dizisi olan Jekyll’den uyarlama olacak olan film için belli olan tek oyuncu ismi ise Chris Evans. Comicbook.com’un belirttiği gibi “büyük-büyükbabası nedeniyle karakter bölünmesi sorunları yaşayan trajik roman kahramanı” Tom Jackman rolünü üstleniyor olacak Evans.

Normal koşullarda, BBC’nin yayınladığı mini dizinin uyarlaması da, Dr. Jekyll ve Mr. Hyde romanının tam bir kopyası değildi. Bir bakıma sequel tadında olan dizi, Jekyll’in modern zamanlarda yaşayan torunu olan Jackman’ı konu alıyordu yine. İki farklı kişiliğin aynı anda var olma arzusu nedeniyle sıra dışı durumların yaşandığı hikayede; bir kişilik vücudun kontrolünü eline geçirdiğinde diğer kişilik bu sırada olanları hatırlamaz. Birbirlerine mesaj bırakmak için de değişik yöntem deneseler de işler gittikçe karmaşıklaşır elbette.

Chris Evans

Şimdilik yönetmeni, senaristi ve kadroya dahil olan ilk oyuncusu haricinde hiçbir bilginin elimizde olmadığı film için Chris Evans’ın Marvel bünyesindeki yapımlardan zaman bulması bir sıkıntı. Bu konu göz önünde tutuluyor. Infinity War dahil birçok yapımda yer alacak olan Evans için rahat bir zaman oluşturulmaya çalışıyor gibi. Zira henüz çıkış yılı belli olmayan yapımın, Infinity War filmlerinden sonra da gelebilecek olması muhtemel şu noktada. Biz yine de Stevenson’ın romanını okuyanların ya da BBC’nin 2007 çıkışlı mini-dizisi olan Jekyll’i izleyenlerin düşüncelerini merak ediyoruz. İlk ilan edilen oyuncu Chris Evans ve film olacak uyarlama hakkında neler diyebilirsiniz bize? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.