Despicable Me animasyon filmleriyle bizlere kendilerini sevdiren Minionlar geri dönüyor! Minionlar için ilk çıktıkları seneden bu yana fazlasıyla sevgi besleyenlerdenseniz eğer siz de, bilin ki yalnız değilsiniz. Hatta bu sevimli küçük sarı elemanların son yıllarda fazla ortam malı olup bilip bilmeyen herkesin elindeki telefon kabına kadar yaygınlaşmasından da bir nebze rahatsızsanız, HÂLÂ YALNIZ DEĞİLSİNİZ. Şu animasyonlara başkalarının bakış açısı konusundaki takıntımı bir kenara bırakacak olursak, sizlere özlediğiniz o minik dostlardan güzel bir haber getirdim!

Despicable Me filmleri ile her seferinde farklı bir kötü karakterle uğraşmak zorunda kalan Gru’nun (kendisinin de aslında bir kötü olmasının ironikliğinden bahsetmiyoruz bile) birkaç filmdir inşa ettiği hikaye örgüsü üzerine bir de Minionların kendilerine ait orijin filmiyle, animasyon severler olarak pek bir şenlenmiştik. Komik, canayakın, eğlenceli ve sürükleyici filmleriyle birçok izleyiciyi gönülden fetheden animasyon ile Illumination Entertainment büyük bir gelir de elde etmişti tabii. Hal böyle olunca, “Madem tuttu, hadi devam edelim.” fikriyle ilerleyen stüdyo, aslında şu ana kadar çizgisini pek de bozmadı.

Absürd “villian”ları, Guru’nun geçmiş hikayesine uygun yan karakterleri ve elbette Minionları ile harmanlanınca, birçok animasyondan daha yüksek puanla gişe kapatan Despicable Me, şimdilerde üçüncü devam filmi için son gaz koşuyor. Hatta öyle ki gelecek senenin Ağustos’unda çıkış yapacak olan film için şimdiden bir trailer yayınlandı bile! Fragmanda baş karakterimiz Guru, sevdiği kadın Lucy ve elbette her filmin vazgeçilmezi bir kötü karakter görüyoruz: Balthazar Bratt. Michael Jackson’ın Bad şarkısıyla girişini yapan Balthazar’ın su üzerinde yaptığı “moon-walk” (yoksa water-walk falan mı desek, adam İsa mübarek, su üstünde yürüyor, yok lan dans ediyor?!!?!) ile anlıyoruz ki yine absürd bir villian bizleri bekliyor. Kötünün iyisi olan Guru ve Lucy’nin şahane evlilikleri devam ederken, henüz görmediğimiz minik üç kız kardeşin de filmde olduğunu söylemeden geçmeyelim. E tabii bir de fragmanın sonunda görünerek bizleri şenlendiren Minionlar da var, onlarsız Despicable Me serisi olmayacağı da pek malum. Ne dersiniz, o tatlı fragmana bir göz atalım mı?

2017 yazında sinemalara gelecek olan Despicable Me 3 için şimdiden kısa bir düşünceniz vardır herhalde? Ne dersiniz, serinin diğer filmleri ve Minionların solo filmi kadar eğlenceli bir şeyler gelecek mi yine? Yeni kötümüz Balthazar hakkında ne düşünüyorsunuz mesela? Absürd villianlar konusunda oldukça başarılı serinin bu dans tutkunu kötüsü hakkında bir iki kelam bırakıverirsiniz umarız yorumlara… Vallahi merak ediyoruz bak!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.