İtiraf edelim Iron Fist’in berbatlığı ve Defenders’ın vasatlığından sonra Netflix’te yayınlanan Marvel dizilerine eskiden duyduğumuz hevesi duyamıyoruz. Fakat The Punisher sayesinde Netflix-Marvel ortaklığının nasıl bir potansiyele sahip olduğunu hatırladığımız da bir gerçek. Hevesimizin gırtlağımıza çıkıp çıkıp indiği bu ikilemin ortasında ilk sezonlarını tamamlayan, Defenders’ta Daredevil’la beraber batak dönen Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’in ikinci sezonları için bekleyiş sürüyor. Bekleyişe karşılık verecek ilk kahramanın Jessica Jones olacağını tahmin ediyorduk. Yayınlanan fragmandan sonra tahminlerimiz doğrulandı ve hatta takvimimize işaretleyeceğimiz tarih de açıkça belirtildi. Henüz izlemeyenleriniz için önce fragmanı servis edelim:

https://www.youtube.com/watch?v=EKTvF_qRgHc

İzlediğiniz üzere fragmanın öncelikli gayesi tarih belirtmek: 8 Mart. Black Panther’in soğuyup Infinity War’ın suyunun kaynatılmaya başladığı arada Jessica Jones ile dikkati üzerine çekecek Marvel. Aksi belirtilmediğine göre sezonun bölümlerinin tamamı standart Netflix formatıyla tek günde ana sayfamıza düşecek. Netflix’in alışıldık yayın günü olan cuma yerine salının tercih edilmiş olması ilk bakışta garip gelse de iki saniye kafamızı kaldırıp düşündüğümüzde Marvel’ın ilk kadın süper kahraman dizisinin yeni sezonunu kadınlar gününe denk getirmesi hoş bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Doğrusu fragman bundan öte çok bir şey de vermiyorlar elimize.

İlk sezonun “Onu tanıyacaksınız!” mottolu tanıtım stratejisi ikinci sezonda “O geri dönüyor!” mottosuyla devam ettiriliyor belli ki. Ancak ilk sezonun muhteşem müzikli, David Tennant’lı, gizemli tanıtımları; belirlediği mottoya anlam yüklerken ikinci sezonun ilk adımlarında bu anlamı bulamıyoruz. Evet, o geri dönüyor, görüyoruz ama ne için, kimin için gibi sorulara fragmanda bir cevap bulamıyoruz. Sezonun sinopsisine (tanıtım yazısına) baktığımızda ise bulamadığımız cevaplarla ilgili öğrenebildiğimiz tek şey Jessica’nın geçmişiyle ilgili oldukları oluyor. Daha önce haberini verdiğimiz gibi David Tennant’ın Killgrave’inin Jessica’nın zihninden bir yansıma olarak ikinci sezonda yer alacağını bildiğimizden sinopsiste bahsedilen geçmiş hesaplaşmalarının, gençlikten kalma bir düşman ya da aile trajedileri çevresinde değil de psikolojik bir çatışma çevresinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz.

Krysten Ritter ve David Tennant‘ın yanı sıra Rachael Taylor‘ın Trish Walker, Eka Darville‘in Malcolm Ducasse rolleriyle Netflix sayfalarımıza döneceği Jessica Jones 2. sezonu için 8 Mart’ı takvimlerimizde mor bir kalemle işaretlemiş olduk.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.