Şu sıralar Marvel cephesi The Defenders ile çalkalanıp duruyor biliyorsunuz ki. Ama New York sokaklarını koruyan yasadışı ekibimizin kahramanları ve elbette onların solo dizilerine dair gelen haberlerin de ardı arkası kesilmiyor bu sırada. İyi ki de öyle oluyor, zira The Defenders sonrası gelecek her bir dizi için aşağı yukarı birkaç yol haritası çıkarmamız için ideal fırsatlar bunlar.

Birkaç gün evvelinden sizlere Kilgrave’in dönüşünü duyurmuş ve olabilecekler üzerine bir iki kelamımızı sunmuştuk. Gelen set fotoğrafları doğrultusunda, David Tennant’ın villainının dizideki yeri için “kafalarda duyulan sesler” şeklinde olacağının yüksek ihtimali konusunda hepimiz hem fikiriz herhalde, değil mi? Zira elimizdeki her türlü Jessica Jones materyalini bir araya getirdiğimizde görüyoruz ki, ikinci sezon yine kendi başına ilerlemeye devam edecek gibi.

marvel-jessica-jones-season-2-villains-kilgrave

Yanlış anlaşılmasın, bunu biz kafadan atıp tutmuyoruz: Bizzat başrol Krysten Ritter tarafından açıklığa kavuşturulmuş bir gerçek bu:

“Kaynak materyalinde bile [Jessica’nın] başına çok şey geldi. Onunla empati kurabiliyorsunuz… Her seferinde ‘Çok şey yaşadı be.’ diyecek gibi oluyorsunuz. Yine de mücadele etmeye devam ediyor, ki bu Jessica’nın sevdiğimiz bir huyu. […] İlk sezondaki her şey kafasındaydı, ikinci sezon ise kalbinde olacak. Senaristler şimdi daha da derine kazdı ve etkili olduğu kadar büyük olmasını da sağladılar; tıpkı kişisel oluşu gibi.”

Ritter’ın Bustle ile yaptığı röportajdan alınma bu sözler bize aslında her şeyi açıklıyor: Jessica’nın kendi meselelerinde cebelleşmesini izlemeye devam edeceğiz. Üstelik birinci sezonda bıraktığımız meselelerin ve bittabi The Defenders sonucunda gelişmeye açık her türlü konunun, ikinci sezonda etkisini göstereceği net. Netflix-Marvel cephesinin ilk fazını kapatan The Defenders sonrası izleyeceğimiz her yeni sezon, belli ki yine bir ikinci faz binasına taş döşemekle meşgul olacak.

jessica-jones

Bize sorarsanız, bunun pek bir sakıncası yok şimdilik. Zira The Defenders’a kadar atılan adımların meyvelerini tek koca bir dizide toplamak, birtakım günahlarına rağmen, hayranları mutlu edecek kadar güzeldi. Dört yapımda da birbirine yapılan referanslarla yeri gelince coşan bizler için, tekrardan kat çıkılmaya başlanan bu ikinci faz binasını izleyecek olmak güzel bir haber gibi. Kabataslak baktığımızda, canlı renklerle boyanmış bu binanın eksik ve çürüklüklerine rağmen ne kadar ayakta kalabileceği ise tartışma meselesi.

Jessica Jones’un ikinci sezonuna dair ne yönde beklenti ve umutlarınız var bakalım? Henüz hiçbir Netflix-Marvel dizisinin Daredevil seviyesini yakalayamadığı düşüncesi de hazır kafalardayken, yorumlarda fikir belirtseniz hiç fena olmaz mesela.

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.