Son zamanlarda en çok bomba haber patlatan reboot olan Hellboy’dan yine aynı patlama kuvvetinde haberler gelmeye devam ediyor. Hem de öyle böyle değil.

İlk göz ağrımız olan ve gönüllerimizde yerinin ayrı olacağını hiçbir zaman inkar edemeyeceğimiz Ron Perlman‘ın Hellboy’undan sonra, tahtı David Harbour devraldı biliyorsunuz ki. Kendisinin en günceldeki bir başka yapımı da Stranger Things iken, Harbour’ın bu tür karanlık tonlara kaçan dizi ve filmlerdeki pozisyonunu hiç yadırgamayacağımız kesin artık. Karanlık mı dedik? Pardon, ciddi ciddi korku filmi kıvamı demeliydik. Zira Harbour da, Perlman’dan sonra kendisinin canlandıracağı Hellboy’un harbici bir şekilde korkunç tonlarda olacağını anlatmış:

hellboy.0

“Ron bir bakıma hem kendindeki hem de Hellboy’daki maçoluğu benimsemişti. Ben bayılmıştım, çok eğlenceliydi ve inanılmaz eğlenceli bir performanstı. Ama sanırım Hellboy’un, kendisinin bir aslan olduğunu ve kükremesi gerektiğini kanıtlaması gereken kesin bir psikodinamiği var ve bence kendi erkekliğiyle mücadele ediyor. Fakat diğer filmlerde olduğu kadar buna ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Beceri ve kabiliyetlerinde birazcık daha işi farklı boyuta taşıyacağım.”

Yukarıdaki sözleriyle daha karanlık bir atmosferdeki Hellboy’u izleyeceğimiz gerçeği, aslında geçtiğimiz günlerde senaryonun açıklanmasıyla netlik kazanmıştı zaten. Korku filmi tadında, daha sert ve daha vahşi bir Hellboy’un beyaz perdede bizi karşılayacak olduğu konusunda hiçbir şüphe yok artık. Bizzat Harbour da bunu beyan etmiş.

Ne kadar Perlman’a olan saygısından ödün vermese de, rolü daha iyi bir noktaya taşıyacağı konusunda bize teminat veren Harbour için siz ne düşünüyorsunuz? Rebootlardan dolayı yakın bir zamanda kusacak olan biz geekler için, şu koca sektörde yeniden çekilmeyen yapım kalmamasına rağmen, Hellboy’un eski filmlerinden çok daha iyi ve çok daha güzel olma şansı ne kadar yüksek? Del Toro’nun yerine Neil Marshall ne kadar öteye gidebilecek? Yorumlarınızı bekliyoruz

 

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.