John Wick benim binlerce bayık örneği arasında en sevdiğim aksiyonlu intikam hikayelerindendir. İntikam mücadelesini ateşleyen sebebin ana, bacı, avrat üçlüsünden farklı oluşu bile John Wick’i 1-0 önde başlatmıştır gözümde. Ayrıca tabancanın yakın dövüşte en güzel kullanımını da izletir film. Suçlular otelinin konseptiyle suç camiasına farklı bir hava katar. Keanu Reeves ismiyle film boyu yürek hoplatırken, Adrianne Palicki dövüş sahnesiyle hoplayan yüreği tutup önce tavana sonra yere çarpar. Enerjisi, sinerjisi yüksek bir filmdir John Wick. Bu yüzden ikinci bir filmi hak eder.

John-Wick-2-Unofficial-Logo
John Wick’in ikinci filmi gelecek zaten. Neyse ki film değeri sonradan anlanan ve yıllar sonra başarısız bir sequel denemesine maruz kalan A kalite aksiyon filmleriyle aynı kaderi paylaşmıyor. İkinci film, ilk filmden 3 yıl sonra 10 Şubat 2017’de vizyona girecek. İsmi basitçe John Wick: Chapter Two olacak. İlk filmdeki yönetmen ve senarist kadrosunu koruyarak hayran sevindirecek. Konusunu ve castını bırakın filmlerin fragmanları bile vizyon tarihinden bir yıl önce yayınlanan bu dönemde, John Wick hakkında -vizyon tarihine 4 ay kalmış olmasına rağmen- sadece bir postere sahip olabildik.

Daha bugün yayınlanan poster hem güncelliğiyle hem de Keanu Reeves’in karizmasıyla sıcak pide kıvamında karşımızda duruyor. Çok bir şey ifade ediyor değil poster. Reeves elinde silah, üstünde klas takımıyla doğruca bize doğru bakıyor ve bir terzi ölçü alıyor. Belki de bir tabutçu… Bilemiyoruz. Öyle ya da böyle ilk filmin değerini anlayanlar için bu poster bile yeterli bir heyecanlanma sebebi.

John-Wick-Chapter-2-poster
Sahi aranızda hala John Wick’i izlemeyenler mi var? Peki şu karizmadan sonra hala aynı fikirde misiniz? Çoktan izlemiş olanlar heyecanını yorumlara döksün. Henüz izlemeyenler, sizi de 1 saat 41 dakika sonra aramıza bekliyoruz.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.