Gişe anlamında ve tabii eleştirel anlamda da son on yılın en iyi DC işlerinden demekte pek sakınca olmayan Joker filmi bizi devamı geleceğinin duyurusuyla şaşırtmış ve şüpheye düşürmüştü hatırlarsanız. Daha “Devamı gelmesi gereken bir film değildi sanki” diye aramızda tartışırken bir de üstüne filmin müzikal olacağını ve seriye adını veren baş karakterimize hepimizin bildiği yaveri/ortağı/sevgilisi Harley Quinn tarafından eşlik edileceğini öğrendik. O rolde de Lady Gaga gibi aslında bir bakıma oldukça mantıklı bir oyuncu seçimi yapılmıştı. İkilinin yayınlanan ilk resmi görselinin üzerinden biraz süre geçse de, çekimlerin devam ettiği şu sıralarda Harley Quinn karakterinin görsel açıdan neye benzeyeceğini görme fırsatına eriştik.

Açıkçası fena durmuyor ve filmin geçtiği evrendeki gerçekçilik amacına da uygun olmuş. Karakterin, ilk ortaya çıkışındakinin aksine Joker ile yolları kesişen bir psikiyatrist değil, aynı baş karakterimizin kendisi gibi Arkham Akıl Hastanesi’nin bir hastası olacağı söylentileri de var. Bu sahnenin ne olduğunu tahmin etmek gerekirse halkı gaza getirmeye çalışan bir Harley Quinn var gibi gözüküyor. Kendisi bir davaya katılıyor da olabilir. Yoksa Joker yargılanıyor da Quinn onu desteğe mi gidiyor? Neden olmasın?

Siz gördüğünüz portreyi nasıl buldunuz? Sizce Lady Gaga’nın Harley’si Margot Robbie tarafından canlandırılan karaktere ne kadar zıt olacak? Bu karakteri son yıllarda her yerde görmek sizi de kusturacak seviyeye gelmedi mi? Fikirlerinizi bizimle isyana sebep olmadan paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.