Daredevil’in yine Charlie Cox başrolüyle ama bu sefer Disney+ bünyesinde boy göstereceği Born Again dizisinin çıkışına daha çok var. Bu bir anlamda sevenleri için bekleme süresine yönelik bir sitem, bir anlamda ise diziyle ilgili alacağımız ve aylar boyunca üzerine konuşacağımız birçok yeni haber demek. Dizinin çekimleri geçtiğimiz gün başladı, hemen ardından da Jon Berntal’ın Born Again ile Punisher rolüne döneceğini öğrendik!

Jon Bernthal Punisher rolüne dönüyor.

Born Again Frank Miller tarafından yazılan 1986 tarihli bir Daredevil hikâyesi. Ana çerçeve olarak da karakterin Kingpin sebebiyle yoksulluk ve deliliğe sürüklenişini, kimliğini kaybedişini, neticesinde ise eski hayatıyla yüzleşip, yeni bir hayat kurmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Biraz daha detaya inmek isterseniz de biz bu hikâyeyi, elbette ki önceki sezonlara bağlanacak şekilde, Netflix uyarlamasının üçüncü sezonunda, oldukça da başarılı bir şekilde izlemiştik. Hem çizgi romanda hem de Netflix tarafında Punisher hikâyenin içerisinde doğrudan yer almıyordu; Disney onu diziye nasıl yerleştirecek, burası hâlâ bir merak konusu. Punisher’ın intikam olmadığını iddia ettiği adalet anlayışıyla Disney’in yayın politikası birbirine uymuyor, Netflix’teki solo dizisinde de bu manada net bir Punisher izlememiştik. Yine de Netflix uyarlamasında olduğu gibi iki karakteri bir arada göstermenin, hele ki şiddetin dozunu fazla açamayacaksak, çok fazla artısı var diye düşünüyorum. Bir de bu sefer Netflix’in aksine ellerinde Kaptan’ı da işin içine dâhil etme imkânı bulunuyor. Ben düşündükçe heyecanlanıyor ve beklentimi yükseltiyorum o yüzden ‘bekleyip göreceğiz‘, diyerek konuyu kapatayım.

Charlie Cox ve her ne kadar yeni portrelenişini pek beğenmesek de Hawkeye ile rolüne döndüğü için mutlu olduğumuz Vincent D’onofrio’nun ardından Jon Bernthal’dan da haber gelince ister istemez Foggy gibi diğer sevdiğimiz karakterleri merak ediyoruz. Hikâyenin içerisinde büyükçe bir rolü bulunacak olsa da Karen bunlardan biri değil, umarım Karen’ı olabildiğince farklı bir karakter olarak karşımıza çıkartırlar. Daredevil: Born Again’in çekimleri henüz başladı, dizi de 18 bölüm ile Disney+’ın şu ana kadarki en uzun dizisi olacak. Dolayısıyla eski veya yeni, kadroya katılacak isimlerin arkası kesilmeyecektir; bu aralar MCU’nun verebildiği tek söz de bu sanırım.

Ben doğrudan Punisher için olmasa bile Jon Bernthal’ı çok sevdiğim için ayrıca mutluyum; ne kadar, nerede görsem az! Siz ne dersiniz?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.