Herhalde geride bıraktığımız şu Comic-Con’a dair en garip hisleri taşıyan adam Joss Whedon’dır. Bundan birkaç yıl önce ilk Avengers’ın yönetmeni olarak fuara gelen Whedon, ondan sonra filmin çıkışı olsun, Age of Ultron’un öncesi olsun aralık vermeden organizasyonun en büyük markalarından biriyle gelmişti hep San Diego’ya. O kadar büyük misafirliklerden sonra Whedon’un bu seneki SDCC’de ne yapacağı merakla bekleniyordu, o da sağ olsun, yeni projesini getirdi fuara.

In this April 12, 2012 photo, writer and director Joss Whedon, from the upcoming film "The Avengers", poses for a portrait in Beverly Hills, Calif. The film will be released in theaters May 4. (AP Photo/Matt Sayles)

Avengers’ın yönetmenliğini Russo biraderlere bırakan Amerikalı sinemacı, bir süre boyunca büyük çaplı projelere el atmayacağını zaten geçtiğimiz senelerde duyurmuştu. “Beş sene önce bir fırtına evimi yerinden söküp Marvel diyarına atmış gibi hissediyorum” diyen Whedon, “hep çok sevdiğim bir şeye, bir çizgi romana ellerimi geçirmeyi çok istiyordum” diye ekledi, ve özel bir mini seriye başlayacağını duyurdu.

Dark Horse Comics’in basacağı altı sayılık mini serimizin ismi Twist olacak. Whedon’ göre, “çizgi roman dünya üzerindeki en önemli soruyla ilgileniyor, o da bugüne kadar nede Viktoryan dönemde geçen kadın bir Batman yapılmadığı?”. Biz bu soruyu yana yakıla sormuyorduk, ama Whedon gelip önümüze cevabını koyunca hakikaten böyle bir eksikliğimizin olduğunu da fark ettik.

Joss-Whedon-Twist-promo-art

Whedon konuyla ilgili detaylı bir bilgi paylaşmadı, fakat zaten arka plan bilgisi yeterli izahati yapıyor. Viktoryan dönem İngiltere’sinde geçen, suçla kendi yöntemleriyle savaşan kararlı ve karanlık bir karakter işte. Bize soracak olursanız, hem Whedon’un akıl sağlığı için, hem de buna ihtiyacımız olduğunu Whedon söyleyene kadar fark etmeyen biz fani geek’ler için süper bir proje bu. Henüz ilk sayısının çıkış tarihi değil, ama kuvvetle muhtemel ilk sayısı 2016’ya sarkmayacaktır. Bakalım nasıl çıkacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.