Şu hayatta yapan insan kadar saygı duyduğum çok az şey var. Gerçekten, sitenin isminde bangırt diye yapar yazıyor olmasının sebebi de bizim Geekyapar ekibi olarak paylaşılmlı duyduğumuz bu saygı zaten. Geniş bant internetin ve erişilebilir teknolojinin ışığında, bir şeyler yapmamak bana inatlı bir potansiyel harcama gibi geliyor. O yüzden de yapan gördüm mü, alkışlamak, omuz atmak, “helal olsun” diye bağırmak istiyorum. Joypad gibi.

Joypad bir kısa film. Bu kısa filmi idame ettiren bir ekipv ar, başını da Baturalp Bekar ve Berk Özalp çekiyor. 6 ay pre-production’a çalışmışlar. Belirli bir bütçeleri var. 7-8 dakikalık çekecekler işi. Ve hırslılar. Gözleri büyük yerlerde.

Joypad 2

“Post-apokaliptik, modern gladyatör filmi” demişler, “üzerine ne desek spoiler” demişler, ama heyecan verici bir atmosfere sahip olduğu, hiçbir şey değilse üzerine niyetlenilerek ve titrenerek yapılan bir şey olduğu o kadar belli ki; bize klavye aldırıp tanıtım yaptırtan şey, aynı zamanda kadroya Altan Gördüm’ün de dahil olmasına, Film Sokağı’nın platolarını açmalarını ve Skyfall ile Taken 2’de çalışan İstanbulStuntTeam ekibiyle, yaş grubunun en parak sanatçılarından birkaçının konsept çizimleri için filme dahil olmalarını sağlamış. Özellikle yukarıda da görmüşsünüzdür zaten, işin prodüksiyon değerine de çok özen gösterilmiş.

Ekip filmi 10 Mayıs’ta bitirmeyi planlıyor. İstanbul içinde ufak gösterimler yapacaklar bu noktada. Akabinde de internet üzerinden yayınlamadan önce, festivallerde gezdirecekler. Yani aslında bir şey diyeyim mi, bunların hepsinin dibinde mühim olan bir şey var burada. Bir grup çakmak çakmak genç, akıllarına gelen güzel bir şeyi kovalamışlar. Nefeslerinin yetmediği yerde, akıllarına gelen güzel şeye başka maharetli insanları ikna etmişler. Bir şey yapmak istemişler, bir şey de yapıyorlar. Biz yaptıkları şeyi size aktarmayı görev bildik. Çünkü gerçekten, bir şeyler yapmaya çalışmak, çok kıymetli, alkışlanası bir şey be!

PS: Ekipte kim, neci diye merak ediyorsanız, Berk şu satırları eklememizi istedi metne:

Prodüksyon anlamında tek başına bütün işleri üstlenen, ekibine hiçbir şeyi eksik etmeyen Yönetmenimiz Baturalp Bekar’a, Pre-Production dan beri konseptin gelişmesine katkı sağlayan Görüntü Yönetmenimiz Nusret Emre Bilgin’e, Senaryo sürecinde katkısını hiç esirgemeyen post-production supervisor’umuz Umut Turan’a prodüksiyon döneminde canını dişine takıp filmin çekilmesine destek olan Reji asistanlarımız Sera Sezgin ve Yankı Evliyaoğlu’na ve son olarak kısa sürede mükemmel işler başaran Sanat Yönetmenimiz Ubeyd Bayraktar’a teşekkürlerimi borç bilirim.”

Biz de!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.