Bu işleri sıkı takip edenler hatırlayacaklardır; çekimlerine birkaç gün önce başlanan Justice League filmi, geçtiğimiz günlerde kadrosuna gönlümüzü Spider-Man üçlemesindeki J. Jonah Jameson olarak kazanan, akabinde de 2014’te Whiplash performansıyla kariyerinin geç yükselişini bir adet Oscar heykelciğiyle taçlandıran J.K. Simmons‘ı kattığını açıklamıştı. Simmons bu filmde –ve muhtemelen ileriki solo Batman filmlerinde de- Gotham’ın şerefli polisi Jim Gordon‘ı canlandıracaktı, biz de çok alkış tutmuştuk bu habere.

Öyle gözüküyor ki Zack Snyder ve Warner Bros’un Spider-Man filmlerinden ödünç aldığı aktör kadrosu J.K. Simmons ile sınırlı kalmayacak. The Hollywood Reporter’ın haberine göre Justice League’i ilk defa beyaz perdede bir arada görmemize vesile olacak filmin kadrosuna şimdi de Willem Dafoe katıldı. Dafoe’nun –ki bunu kalbimin derinliklerinden gelen tüm iyi niyetle söylüyorum– meymenetsiz suratı ona genelde kötü adam rollerini bahşetmiş olsa da, burada bir istisna yaşanacak, Dafoe iyi adamı oynayacak.

Willem DAfoe 1

Tabii bu arada “iyi adamı oynayacak” cümlesi The Hollywood Reporter’ın duyumu, henüz rolün kendisi açıklanmış değil. Eğer bu detay verilmeseydi, Dafoe’nun oynayacağı kötü adamlar listesi kafadan hazırdı. Mesela çok cici bir Brainiac çıkardı Dafoe’dan. İşin kötücül tarafı listeden elenince, alternatifler bir anda yirmiye katlandı. Çünkü Dafoe bir yandan süper kahramanların destek kadrosundan biri de olabilir, Amerikan başkanı da olabilir, Holly Hunter‘ın Dawn of Justice’deki rolü gibi bambaşka bir şey de olabilir…

Bu arada Justice League filminden bir de minnak haber var, bir çıt güncelliğini yitirmiş olabilir, ama daha evvel söz etmediğimiz için bahsetmekte fayda var. Zack Snyder ile 300’den beri her filminde çalışmış olan görüntü yönetmeni Larry Fong‘un bu projeye takvim uyuşmazlığı sebebiyle iştirak edemeyeceği açıklandı. Onun yerine Sherlock ve Game of Thrones gibi dizilerden gelen Alman sinematograf Fabian Wagner bu rolü üstlenecek. Bu da açıkçası bir hayli ilginç bir durum, zira Snyder’ın görsel kudreti en övülen filmleri –bu da Dawn of the Dead hariç tümü demek oluyor– hep Fong’laydı. Ben şahsen Snyder’ın tablo yaratma maharetinin astından değil, kendinden kaynaklandığını düşünüyorum, ama Fong’suz ne yapacağı da bir merak konusu elbette…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.