Geeklik demek heyecanlanmak demek, bunu bir açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Biz, insanların gayet olağan tepki verdiği film ve dizileri, daha yapım aşamasından itibaren takip etmeye başladığımız için sonunda karşımıza herhangi materyal ile gelen bu yapımlara da en çok biz heyecanlanıyoruz. Hele de bahsettiğim bu yapım, Justice League gibi son yılların en sansasyonel yapımı ise; gelen her set fotoğrafının, her dedikodunun, her fragmanın ayrı bir haber değeri oluyor. Bu yüzden Zack Snyder’ın dün bizzat paylaştığı Justice League: Snyder Cut’ın yeni fragmanını kaçırmıyor ve hemen konuşmaya başlıyoruz.

Justice Leauge: Snyder Cut’ın bu fragmanının, bir önceki “Hallelujah” fragmanından daha az yeni görüntülere sahip olduğu dikkatimizi çekiyor. Fakat bu fragmanda da Josh Whedon’un Justice League’inde izlediğimiz birçok sahnenin, Zack Snyder’ın tercihlerine göre yeniden düzenlendiği apaçık belli oluyor. Renk tonları, kamera açıları ve araya eklenen birkaç sahne ile birlikte bize, daha önce izlediğimiz filmden oldukça farklı bir hava sunuyor. Fakat bu konuda ben ilk fragmanı daha çok beğendiğimi söylemem gerekiyor. Zira belirttiğim gibi bu fragman Justice League filmini “biraz farklı bir hava” ile yeniden sunuyor ve bana bu yetmez gibi geliyor. Film çıkmadan bir şey diyemeyiz tabii ama benim ilk fragmanı daha çok beğendiğimi söylemem gerekiyor.

Aslında ağız alışkanlığı film diyoruz ama Snyder’in Justice League’i tek bir filmin dört parçaya ayrılmış halinden oluşacak. Buna tam olarak sanırım ne dizi diyebiliyoruz ne de film. Ama biz geleneği bozmayıp film diyelim. Justice League filminin bu yeni fragmanlarındaki belki de en önemli ayrıntı Darkseid ve Steppenwolf karakterlerinin daha da öne çıkacağını görmemiz. Özellikle uzun zamandır büyük ekranda görmeyi beklediğimiz Darkseid, bana göre Steppenwolf’un Dünya’ya gezegenine gönderilmeden ve ilk yenilgisini aldıktan sonra hesap vermek için huzuruna geldiğinde gözükecek. Yani muhtemelen Darkseid’ı sadece flashbacklerde ve belki de son olarak after credits sahnesinde göreceğiz. Bunun haricinde Darkseid ile Superman’in daha bu savaştan yumruk yumruğa geleceğini düşünmüyorum. Ama belki de Snyder’ın cebinden tavşan çıkarır ve Steppenwolf savaşına ek bir de Darkseid savaşı izleriz.

Ve gelelim fragmanın asıl olayına. “We live in a society” sevgili geekler. Jared Leto’nun canlandırdığı Joker karakteri fragmanın son sahnesinde karşımıza çıktı ve yıllardır Joker deyince ilk akla gelen ama Joker ile sonradan bağdaştırılan bir internet esprisini yaptı. Yani bu noktada bilemiyorum dostlarım… Zaten Jared Leto’nun Joker’i konusunda daha önce yaptığımız birçok eleştiri var. Hadi bu fragmanda biraz daha düzgün bir Joker portresi çizilmiş, onun için mutlu olduk. Fakat çizgi romanlardaki onca Joker repliği varken Joker’i bir espri konusu yapan cümleleri söyletmek… Gerçekten bilemiyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz sevgili geekler Justice League: Snyder Cut’ın yeni fragmanı hakkında? Sizce ilk fragmana göre nasıldı? Darkseid filmde ne kadar gözükecek? Ve her şeyden daha da önemlisi, sizce de gerçekten bir toplum içinde mi yaşıyoruz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. ”tek bir filmin dört parçaya ayrılmış halinden oluşacak” demişsiniz ama öyle değil. 4 saatlik bir film olacak ki Snyder’in kendisi bunu söyledi. Yani ben uydurmuyorum.

    • Daha önceden 1’er saatlik 4 bölüm şeklinde yayınlanacağına dair bilgiler dolaşıyordu, arkadaşın da aklında o kalmış. En son bilgilere göre ise 4 bölüme bölme fikri rafa kaldırılıp klasik “Director’s cut” tarzında long-ass movie olacağı kesinleşmişti. Yani bu kadar agresif olmaya gerek bunun için :S

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.