Game of Thrones’un en zor yanı beklemek. Herhalde şu an ülke olarak üzerinde mutabık olabileceğimiz tek bir gerçek varsa, o da Game of Thrones beklemenin zor olduğu. Her sezon finali –ya da en azından finalden önceki bölümü– bizi bütün bir sene boyunca konuşturmaya yetecek vurgunlarla kapanıyor ve biz her seferinde 300 gün boyunca kalan yerden nasıl devam edeceğini tartışarak, parmaklarımızı sayıyoruz.

Bu sayma işlemi biraz daha uzun sürecek bu yıl. Hatırlayacaksınız, dizinin patronları David Benioff ve D.B. Weiss önümüzdeki sezonun Game of Thrones’un son sezonu olacağını, ancak ikiye bölüneceğini açıklamışlardı. Bu esasında pratikte Game of Thrones’un iki sezonu daha var anlamına geliyor. Vakti zamanında Breaking Bad’de de aynısı olmuştu zaten. Ancak onu beklemek, ne bilelim, sanki bu kadar zor değildi. Bu kadar uzun da değildi.

GameOfThrones_S2_EP204_06

Aklınıza mukayyet olun, zira HBO tarafından resmi açıklama geldi. Game of Thrones’un yedinci sezonunun ilk bölümü, 2017 yazında yayınlanacak ve toplamda yedi bölümden oluşacak. Yani baya eziyetimizi arttırmayı istiyor yayıncılar. Ardından gelecek yedi buçuğuncu sezonla ilgili bir görüş yok, ancak muhtemelen o da 2018 yazında ve yine yedi bölümden oluşacak şekilde yayınlanacaktır. Yani kuvvetle muhtemel, 2018’in sonbaharında Game of Thrones’suz bir dünyaya uyanacağız.

Peki, yedi bölümü anlıyoruz, yarım sezon ayağı. Ancak bu erteleme nereden geliyor? Onun sebebi de Stark’ların mottosunda gizli: Kış geldi. Bu yüzden Benioff ve Weiss, çekimleri biraz daha erteleyip, pek çok lokasyonda doğal kar yağmasını bekleme kararı almışlar. En azından denk getirebildikleri kadar samimi kar koyacaklar diziye. Yani iyi tamam da, bizimkisi de can be abi. İki kar makinesi alaydınız da, biz de böyle helak olmayaydık yani, ne bilelim…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.