Bu yıl geek alemine hitap eden fuarların vermesi gereken bir sınav vardı: Internet yayınlarının, sosyal medya buluşmalarının çağında fuarlar hala matah şeyler miydi? Bana sorarsanız E3, D23 Expo gibi iddialı fuarlar bu sınavı veremediler. İkisinden de öğrendiklerimiz anlık konuşulup sindirilen cinsten bilgilerdi. Ama yıllardır popüler kültürün en büyük toplantısı kabul edilen San Diego Comic-Con bu yıl geçtigimiz 2 yıldan daha güçlü gelerek sınavını başarıyla verdi ve fuar ruhunun ve heyecanının hala yaşadığını cümle aleme kanıtladı. Bizler de bu rüşt ispatına saygıyla bitmesinden günler sonra hala SDCC’de olanları konuşuyoruz.

 

images (2)

SDCC süresince Marvel önce fuardaki hayranlara, sonra internet üzerinden bizlere büyük bir posterin önemli parçaları olan üç küçük poster yayınladı. Posterlerden birinin odağında olay titan Thanos ve onun gölgesinde müritleri Corvus Glaive, Proxima Midnight, Ebony Maw ve Cull Obsidian vardı. Çizgi romanlarda Black Order olan, film tanıtımlarında Thanos’un Evlatları olarak lanse edilen bu ekibin Infinity War’da nasıl bir rol üstleneceklerine dair şimdilik elimizde pek bir detay yok. Bu poster Thanos’un başlıksız ve karizma haliyle şimdiden bir çok telefon arka planına yerleşti. Yayınlanan ikinci posterde Iron Man odağa alınıyor; ardında Gamora, Nebula, Mantis, Doctor Strange, Black Panther, Spider-Man, Winter Soldier, War Machine, Hawkeye ve en arkada Hulk boy gösteriyodu. Doğrusu bu posterde ilgi çekecek pek bir şey yoktu.

Üçüncü ve son posterin odağında ise Steve Rogers duruyor; arkasında platin saçlı Black Widow, Falcon, sarmaş dolaş halde Vision ve Scarlet Witch, Star-Lord, Drax, Thor, Loki, Rocket Racoon ve ergen Groot poz kesiyor. Dikkat ederseniz Rogers dedik, Captain America diyemedik. Çünkü uzun saçlı, sakallı haliyle ve bu sert duruşuyla Rogers; Kaptan kimliğini yaklaşık 6 metre derine gömmüş gözüküyor. Onun bu hali de akıllara Kaptan’ın Amerikan ilkelerini terk edip kendi ideolojisini takip ettiği Nomad Captain America kimliğini getiriyor. Sanırım biraz yüz tüyü ve gecikmiş saç tıraşı sağ olsun üçüncü poster vurduğu Nomad damgasıyla en ses getiren poster oldu. Ama şimdi elimizde bu üç posterin birleştiği bütün bir poster var ve görüyoruz ayrı ayrı bile çok yakışıklı duran posterler bir arada daha bir muhteşem gözüküyor.

infinity-war-poster-1011820

Kabul, poster bir tasarım harikası falan değil hatta sergilediği orijinal hiçbir şey yok. Steve ve Tony asırlardır olduğu gibi yine ön saflarda, Thanos olması gerektiği gibi merkezde kasım kasım kasılıyor, diğer karakterler de alışık olduğumuz hallerinden çok da farklı olmadan orada duruyorlar. Ama zaten bu postere çok çok coşulmasının sebebi tasarımı ya da yansıttığı yeni bir bilgi falan değil. Bu posterin kerameti tam 10 yıldır ayrı ayrı izlediğimiz karakterleri nihayet aynı ekranda göreceğimizin garantisini vermesinde. 10 yıl yahu, dile kolay! Sonunda heyecanlanmaya, merak etmeye, öğrenmeye tonla vakit harcadığımız evreni bu poster gibi bütün halde görmek için sabırsızlanıyor insan. Hadi madem artık Marvel, yeterince heyecan duyuyoruz biz. Teaser, fragman falan ne varsa elinde sal artık çünkü basit bir postere heyecanlanmak utanç verici olmaya başlıyor.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.