Biliyoruz, hala Game of Thrones’un kitabını bitirmeye yanaşmayan George R.R. Martin’e tepkilisiniz. Yani, en azından büyük bir güruh şu vakitlerde aynen böyle hissediyor ve ne yalan söyleyelim, biz de o güruha ucundan kenarından biraz dahiliz. Birilerine bahis kaybetti de kitabı bitirmemek için bazı sebepleri mi var emin değiliz ama, daha geçenlerde LiveJournal’a söylediklerine göre, 2018 senesinde bir değil tam iki Martin kitabı beklememiz gerektiğini açıkladı kendisi.

“Son zamanlarda internette, kendilerince hikayeler yazan bazı “gazetecilerin” Kış Rüzgarları ile ilgili gerçekten çok tuhaf haberler verdiğini görmeye başladım. Hangisi daha garip bilmiyorum; kitabı bitirdiğimi ve benim sırf kendi kötü emellerim için bunu açıklamadığımı söyleyenler mi, yoksa elimde tek bir sayfanın dahi olmadığını belirtenler mi… İki türdeki haber de eşit derecede yanlış ve eşit derecede aptalca. Hala üzerinde çalışıyorum ve hala bitirmeme aylar var. (Kaç ay peki? Evet gerçekten güzel bir soru) Hala iyi ve kötü günlerim var, ki bu benim önemsediğim tek şey. Şu noktada, ilk önce Kış Rüzgarları’nın mı yoksa Kan ve Ateş’in ilk kitabının mı kitapçılara geleceğini söylemek güç; ama 2018’de benden hala bir Westeros kitabı okuyabileceksiniz. Hatta kim bilir, belki de iki olur bu sayı.”

george-rr-martin-2011

Buz ve Ateş’in Şarkısı serisi için gelecek olan Kış Rüzgarları‘nın yanı sıra, bir de Targaryen Hanesi’nin tarihini anlatacak olan Kan ve Ateş için 2018‘in işaret edilmesi, şu an Martin için oldukça iddialı bir beyan. Daha önceden söylenenler ne kadar doğru bilinmez ama eğer bu kadar yakın bir tarihte, en azından iki kitaptan birinin geliyor olduğunu söylemesi cidden de söylentileri düşündürmüyor değil. Üstelik Kış Rüzgarları‘nı takip edecek ve serinin son kitabı olacak olan Bir Bahar Rüyası’nın (A Dream of Spring) da gelmek zorunda olduğunu düşünürsek, George R.R. Martin’in herhangi bir tembelliğe ya da işten kaytarmaya mazereti yok gibi gözüküyor.

Siz ne dersiniz sevgili geekler, sizce 2018’den beklentilerimizi şimdiden yükseltip Martin’in uzun süredir inada bindirip yayımlatmadığı kitabı için parmaklarımızı çaprazlayalım mı? Kim bilir, belki iki kitap bile gelebilir diyor adam. Eh, Geekyapar Hanesi‘nin geekleri buna hazır da, acaba cüzdanlar hazır mı bakalım?

fb-1200x628_v2

Game of Thrones’un 7. sezonu her Pazartesi Amerika’yla aynı anda altyazılı olarak beIN CONNECT’te, sonraki akşam 22:00’de çift dil altyazı ve dublaj seçenekleriyle beIN SERIES SCI-FI’da, unutmayın! Şu linki takip edin, abone olun!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.