Az değil ama, yaklaşık on-on bir sene önce ilk Pirates of the Caribbean filmi The Curse of the Black Pearl çıktığında Johnny Depp dünyanın zirvesindeydi. Ne yapsa doğru hamleymiş gibi gözüküyordu. O kadar ki, olmaz denen olmuş, Depp bir blockbuster filmdeki performansını dahi Akademi’nin gözüne sokabilmiş; Jack Sparrow rolüyle Oscar’a aday gösterilmişti. Finding Neverland, Secret Window… Johnny Depp tam manasıyla bir reisti ve herkes bir sonraki Pirates of the Caribbean filmini bekliyordu.

Şimdi ise şu noktadayız: Johnny Depp yıllar boyu Tim Burton ile olan çalışmaları sonucunda iyiden iyiye dalga malzemesi oldu. Pirates of the Caribbean dışındaki büyük yaz filmlerinin çoğu (Dark Shadows, The Lone Ranger, Transcendence) gişede patladı ve son PotC filmi ciddi bir finanssal başarı elde etmesine rağmen, eleştirel olarak kimsenin tam beğenisini kazanamadı. O yüzden, Pirates of the Caribbean, ya da Türkçe adıyla Karayip Korsanları 5 ne zaman çıkacak diye merak ediyor musunuz bilmiyorum. Etmiyorsanız da biz yine de belirtelim, şurada dursun: serinin son filmi Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales 7 Temmuz 2017’de vizyona girecek.

Karayip Korsanları 5 Ne zaman Çıkacak

Bu Amerikan vizyon tarihi, ama Türkiye’de de film serisinin ciddi bir hayran kitlesi olduğunu düşünürsek aynı gün bizde de vizyona girer diyebiliriz. Tabii 2017’ye kadar o hayran kitlesi kalır mı, orası muallakta. Bize soracak olursanız biraz geç bir tarih belirlemişler. Ama sebebini anlamak da güç değil, Johnny Depp 2016 yazında Alice in Wonderland 2 ile karşımıza çıkacak ve o filmi de Disney dağıtacak. Film 2015 yazına da yetişmeyeceği için 2017 mecburi olarak en makul tercih.

O zaman soralım, 2017’ye kadar dayanacak bir Karayip Korsanları sevgisi kaldı mı içinizde? Ne diyorsunuz seriyle ilgili? Yorumlarda belirtin!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

11 Comments

 1. Muhammed Tahir Odc Osmanoğlu Reply

  vallaha kalmadı içimde öyle bir duygu hemen cicik çıksa olmaz mı ya ?

 2. emre kesim Reply

  ya hemen isterim yada beklerim eniyi seyirci ve hayran benim
  o kadar

 3. Nilufer Eliyeva Reply

  kardesim amma gecmiw be o zamana kadar biterim ben

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.