DC’nin en karizmatik karakterlerinden Constantine’in live-action serüveni için en basitinden bahtsız diyebiliriz. Yıllar önce başrolünde Keanu Reeves’in olduğu ama çizgi romanlara çok da sıkı bağlı olmayan film fena değildi. Sonrasında ise Matt Lawrence’ın televizyonda canlandırdığı karakterimiz kendi serisine sahip olmuştu ama bu olay kısa sürdü ve dizi iptal edildi. İptalden sonra aktörü Arrowverse denilen CW’nin DC dizilerinde konuk olarak görmüştük ta ki Legends of Tomorrow’da düzenli şekilde kadroya katılana kadar, yakın geçmişte o dizinin de iptal haberi geldi. Karakter için gelecek neler getirecek, HBO Max dizisi mi Justice League Dark filmi mi diye düşünüp dururken çok acayip bir gelişme yaşandı dün. Bundan tam on yedi sene önce vizyona girmiş olan, başta da bahsettiğim Keanu Reeves’li Constantinein devam filmi geleceği açıklandı!

Reeves’in yine başrolü üstleneceği yapımın yönetmeni de ilk filmi de yöneten Francis Lawrence olacak. Constantine’in dizisi ve Justice League Dark filmleriyle adı geçen J. J. Abrams ise Bad Robot Pictures adındaki prodüksiyon şirketi ile projenin içerisinde yer alacak. Hazır yeri gelmişken bu devam filmi gelişmesinin HBO Max’e gelmesi planlanan Constantine dizisini boşa çıkardığını ve WB ile Abrams’in dizi için başka bir yayın platformu bulmaya çalışacağını ekleyeyim. Reeves’li devam filminde ise ilk filmdeki yan rollerden kimler dönecek henüz belli değil. Lucifer’ı canlandıran Peter Stormare’nin birkaç sene önce sosyal medyada devam filmi üzerinden çalıştıklarını söylemesinden, onun geri dönenler arasında olacağını tahmin etmek zor değil. İnşallah en azından Tidal Swinton’ın karizmatik karakterini de görürüz. Shia LaBeouf’u geri çağırmazlar muhtemelen mevcut durumlar sebebiyle. Rachel Weisz ise bence yine dönme potansiyeli olanlardan.

Bu şaşırtıcı habere tepkiniz nedir? Keanu Reeves acayip bir ikinci bahar yaşamıyor mu? Saçlarınız kestirip sarıya boyatsın mı? Giyeceği ceket ne renk olsun? Yorumlarınızı bizimle herhangi bir tütün ürünü kullanmadan paylaşın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.