Sadece birkaç gün önce Sony Pictures Entertainment yetkililerinden Amy Pascal, Kevin Feige’in de konuk olduğu bir Spider-Man: Homecoming röportajında herkesi şaşırtan bir gaza gelip Venom filminin ve Sony’e ait Marvel karakterlerinin gelecek filmlerinin MCU’ya dahil olduğu açıklamasını yapmıştı. Bu açıklama o kadar ani, o kadar beklenmedikti ki MCU’ya hem ana hem baba olan Kevin Feige şaşkın çığlıklar atmamak için kendini zor tutmuş o sırada suratının girdiği ifadeyle internete eğlence konusu olmuştu. Bugün, o ifadenin arkasında saklanan gerçekler Kevin Feige tarafından şöyle netleştirildi:

“Şimdilik sadece ve sadece Spidey MCU’nun bir parçası. Civil War, Homecoming,Tom Holland’ın birçok sahnesinin çekildiği gelecek Avengers filmleri ve hatta 2019’da gelecek isimsiz Avengers filminden sonraki ilk MCU filmi olacak ikinci Spider-Man filmi… Civil War ile başlayıp Homecoming ile devam ettiğimiz bu filmler Spidey’nin yepyeni film evrenindeki yerini yapan filmler. Şimdilik odaklandığımız tek Spidey filmleri bu beş film.”

raaz9d
Her ne kadar Feige herzamanki gibi politik bir açıklama yapmış olsa da adamcağızın kendini zor frenlediğini açıklamasından hissedebiliyorsunuz. MCU’yla bağlantılı tek Sony’e ait Marvel karakterinin Spider-Man olduğu ve yakın tarihte Spider-Man’in gözükeceği filmlerden sadece sayılanların MCU’ya dahil olacağı itinayla vurgulanmış Feige tarafından. Bu net vurgu, Feige’in çocuğuna yabancılar tarafından şeker verilmeye çalışılıyormuş hissiyatından da etkilenmesinin yanı sıra biz MCU takipçileri için de gerekli bir vurgu. Çünkü yarın bir gün Sony’nin Holland’ı ikna edip Spidey’i filmlerinde kullanma şansı var, hiçbir şey değilse bile karakterin adını filmlerde özgürce kullanabilirler hatta bana soracak olursanız sık sık kullanacaklar da. Feige abimiz de işte bu kargaşada yanılgıya düşmememiz açıklamasında kesin ifadeler kullanmış, iyi de yapmış.

Yalnız açıklamada kesinlik içermeyen bir ifade var ki, o da “şimdilik” ifadesi. Politik konuşmak konusunda her gün rekorunu büyüten Feige, bu ifadeyle olası bir Sony-Marvel filmi üstün-başarısında o filmi ve filmin karakterini MCU’ya dahil edebilmek için açık kapı bırakmış. Bu da ortada Tom Hardy’li ve Carnage’li bir Venom filmi varken çok zekice bir hamle olmuş.

Ayrıca, o röportajda heyecan, boşboğazlık veyahut başarısız bir strateji sonucu talihsiz açıklamayı yapan Amy Pascal; Kevin Feige’in açıklamasının hemen ardından, Fandango editörü Erik Davis’e verdiği demeç yoluyla Venom ve de Silver Sable ve Black Cat’i merkeze alacak Silver & Black filmlerinin MCU’ya dahil olmadıklarını açıkladı. Böylece geek alemini eğlendiren ya da geren bir karışıklığın daha sonuna gelmiş olduk.

Sizin yorumlarınız neler? Venom ve Silver & Black ya da daha fazlasının MCU’ya dahil olmasını ister miydiniz yoksa böylesi daha mı iyi? Hemen aşağıdan Muhit’e bağlanıp bir yorum kondurabilirsiniz.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.