Bu zamana kadar size gerçekten birçok garip haber yazdım. Doğrusunu söylemem gerekirse en çok böyle haberleri yazmaktan hoşlanıyorum. Ama bugün yazacağım haber o kadar garip ki inanın hâlâ gerçekliğinden emin olamıyorum. İlk bakışta çok komik bir şaka sandığım, daha sonra bir ara gerçek mi acaba diye tereddüt ettiğim ve bu yazıyı yazarken dahi gerçekliğini sorguladığım böylesine bir haber uzun zamandır olmamıştı. Arkadaşlar KFC bir oyun konsolu çıkartıyor. Hem de 4K çözünürlükte, 240 FPS veren ve aynı zamanda tavuk kanadı ısıtıcısı olan bir konsol!

Bu noktaya kadar her şey ne kadar garipse bundan sonra da böyle olmaya devam edecek söz veriyorum size. Dün akşam saatlerinde KFC Gaming resmi Twitter hesabından, “Konsol savaşları bitti” şeklinde lanse edilen bir oyun konsolunun videosu yüklendi. KFConsole ismine sahip olan bu konsolun #PoweryourHunger şeklinde de bir sloganı vardı. İlk bakışta yıllardır türlü yemek zincirinin yaptığı “video oyunu oynayanlara yürüyelim” reklam anlayışını bir üst aşamaya taşıması yüzünden “Aa ne kadar güzel bir reklam ya”  dedim. Hatta acaba X-BOX Series X’in hem görünüşünün buzdolabına benzetilmesine hem de konsolun ilk çıktığı zamanlarda iddia edilen ama daha sonra yalan olduğu ortaya çıkan ısınma sorunu ile dalga mı geçtiler diye düşündüm ve reklamı daha çok beğendim. Ama ben henüz gülmemi bitirmemişken bir link geldi ve KFC, CoolerMaster ile el sıkıştığını ve bu konsolun gerçekten gerçek olduğunu belirtti.

Ürünün resmi sitesindeki bilgilere göre içerisinde Intel Core i9 işlemcisi bulunan, türünün tek örneği değiştirilebilir Asus ekran kartına sahip ve tam iki tane SSD’yi içerisinde barındıran bu konsol 4K çözünürlük ve 240 FPS’e kadar oyun deneyimi sunacağını vadediyor kullanıcılara. VR oyunları ve Ray Tracing özelliğini destekleyen konsol ayrıca yemeklerinizi sıcak tutacak bir bölmeye de sahip. Böylece oyun oynarken aynı zamanda sıcak yemekler yiyebileceksiniz.

Şimdi bunun bir oyun konsolundan çok mini kasa içerisinde toplanmış bir bilgisayar olduğunu söylememiz daha doğru. Öte yandan benim aklımı en çok karıştıran şey konsolun ısıtma ya da soğutma sistemi. Bildiğiniz gibi bir oyun konsolundan oyun oynarken fazla ısınmamasını beklersiniz. Öte yandan bir yemek ısıtıcısından yemeklerinizi ısıtacak kadar sıcak olmasını beklersiniz. Bu ikisini nasıl aynı ortama koyup ikisini de çalıştırmayı başaracaklar hiçbir fikrim yok. Fakat KFC, bu sorunu çözmek için belki de ısı devir daimini en iyi bilen şirketlerden birisi ile yani CoolerMaster ile ortak yaptı bu konsolu. Belki de gerçekten yapmayı başarmışlardır? Oyunların 240 FPS’de çalışması falan umurumda değil eğer tavuk kanatlarım soğursa çok kötü bir inceleme yazarım.

Yani bakın haberi yazarken arkada Rick Astley’den Never Gonna Give You Up şarkısını açtığımı ve bunun hâlâ bir şaka olduğunu düşündüğümü bilmenizi isterim. Bu garip yazıyı burada noktalamadan sizin KFConsole ile ilgili yorumlarınızı merak ediyor ve izninizle ben gülüyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

3 Comments

 1. Uzmanolamayanbirkisilik Reply

  Bende, görünce şaşırdım, inanamadim. Ne kadar önceydi hatırlamıyorum fakat ‘meme’ leride yapiliyordu . KFC hakikaten ciddiymiş 🙂

  • Böyle aptalca şeyler oluyor hayatta.

   Mesela şimdi aklıma gelenlerden bi tane: Elon musk Lav silahı.

   ” Aptalca olan, ama kimsenin de aptallık diyemediği şeyler” konulu bi seri yapın, tutar bence.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.