Özellikle diğer yıllara nazaran, evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz 2020 yılında size interneti övecek değilim. Bu yılın da bize çok iyi kanıtladığı gibi internet içerisinde sadece film, dizi ve oyun gibi öğeleri barındıran bir yer değil artık; arkadaşlarımızla buluşabildiğimiz, para kazanabildiğimiz, kısacası akıl sağlımızı koruyan yegâne şey oldu internet. Akıl sağlığının bir kez daha altını çiziyorum çünkü bu yıl Hollywood yıldızlarından, sokakta geri dönüşüm kutusunu tekmeleyen amcaya kadar herkes delirmenin eşiğine geldi. Geçtiğimiz günlerde bu bahsettiğim Hollywood yıldızlarından biri olan Tom Cruise’un, Covid-19 önlemlerini hiçe sayan set personelini azarladığı ses kaydı viral olmuştu hatırlayacaksınız. Biz dâhil herkes bu durumun etikliğini tartışırken internet yine yapacağını yaptı ve The GOAT Movie Podcast isimli bir YouTube kanalı Tom Cruise’un karşısına Christian Bale’in ses kaydını çıkardı ve ortaya şahane bir diyalog çıktı!

Ya gerçekten öncelikle şu satırları yazarken bile güldüğümü bilmenizi istiyorum. Çünkü bu gerçekten şahane bir olay!  Tom Cruise’un aşırı sinirli başladığı konuşmanın karşısına Christian Bale’in yavaş ve sakin sakin dalga geçmesi, daha sonra Christian Bale’in de giderek sinirlenmeye başlaması falan mükemmel oturmuş Özellikle Bale’in “Are you professional?” cümlesini her duyduğumda gülmeme sebep oluyor. Kafamda ikilinin birbirlerini parmaklarıyla işaret ederek, uzaktan uzağa, yüksek sesle tartıştığı sahneler falan canlanıyor ve gerçekten bundan inanılmaz keyif alıyorum.

Yani keşke bunu birisi bir üst noktaya çıkarsa ve ikisinin deepfake tarzı bir videosunu yapsa ya da böyle bunu bir skece çevirse muhteşem olur. Böyle birbirlerine bir şeyler fırlata fırlata kavga eden Tom Cruise ve Christian Bale ikilisini görmek hepimize iyi gelebilir. Hatta bunu bir üst aşamaya götürüp eski okul bir pixelart oyununa dönüştürülebilir. Bir düşünün bence bunların hepsi eğlenceli fikirler. Sonra elin oğlu yapıyor biz de Geekyapmış! Diyerek haber yapıyoruz işte. Artık her gün farklı bir kötü haber aldığımız günlerde biz de bunlara gülerek akıl sağlığımızı korumaya çalışıyoruz ne yapalım. Sizin de benim kadar keyif aldığınızı umarak soruyorum, siz nasıl buldunuz bu ses kaydını?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.