Daha damaklarımızdan Star Wars: The Last Jedi‘ın müthiş fragmanının tadı eksilmemişken bir ikinci süpersonik fragmanı hak etmek için geek alemi olarak ne yaptık bilemiyorum, ama ne yaptıysak lütfen daha fazla yapalım. Üst üste gelen ve ne fragman olmaktan, ne de keyifli olmaktan pek anlamayan videoların ardından –Justice League, Spider-Man, Thor; hepinize konuşuyorum– bir Star Wars, iki Kingsman ne kadar güzel geldi öyle be?

Çünkü lütfen yani, şunu bir izler misiniz?

Bir fragmanın doğru yapması gereken her şeyi doğru yapıyor. Filmin konusuyla ilgili bir fikrimiz var mı? Elbette var. Genel hatlarıyla konuyu söylüyor bize. Kingsman üssüne saldırı yapılıyor. Bizim centilmenler can evinden vuruluyor. İlk filmi izlemiş olanlar için yeterli bir albeniye sahip konu. Daha fazlasını veriyor mu? Hayır. Orada bırakıyor. Bir hype puanı oradan.

E öbür yandan ilk filmi hiç izlemediysen, çok basitçe olay nedir onu da anlatıyor. Şu fragmanı Halime teyzeye izletsem “Şimdi bunlar casus?” sonucuna varması otuz beş saniye. Sonrasında gelen sahneler de ton olarak ne civarda duracağımızı gösteriyor. Stilize, aksiyonun ekranda net gözüktüğü dövüşler. Abartı abartı teknolojiler. Klas giyinen adamlar. Genel hatlarıyla karikatür karakterler.

Yani her şey doğru fragmanda ya. Gerçekten helal olsun. Tekrar tekrar izlerken, tekrar tekrar mest oldum. Yalnız hakkını zırnık yememek lazım, taş gibi de sahneler kullanabildiği için bu kadar iyi muhtemelen. İlk filmin müthiş kilise sahnesi sadece Matthew Vaughn‘ın çekebileceği bir şeydi; o yüzden bu filmi başka birine emanet etseler böyle düşünmezdim: Ama şu an fragmanı da izledikten sonra bu sefer ne yapacak diye düşünürken deliriyorum. Ama ben resmen coşku kustum fragmana. Siz de söyleyin biraz, ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.