HBO uyarlaması The Last of Us dizisinin üçüncü bölümünü geride bıraktık. Long, Long Time isimli bölümde, oyundan tanıdığımız iki karakterin, Bill ve Frank’in hikâyelerinde pek çok değişiklik yaşandı. Gelin, oyunu henüz tecrübe etmemiş olanlar ve üzerinden zaman geçtiği için unutanlar için söz konusu değişikliklere bir bakalım:

Kısa Kısa, tek atımlık bilgi topudur. Tam aradığınız yere rast gelirse tatmin edici, daha fazlası için biraz eksiktir. Şuradan kategoriyi kurcalayabilirsiniz!

1) Frank ile Tanışıyoruz!

Oyunda Frank’in Bill’in partneri olduğunu, salgından beraber kurtulduklarını ve bir süre birlikte yaşadıktan sonra ayrıldıklarını biliyorduk. Fakat Joel ve Ellie’nin yolu Bill ile kesiştiğinde Frank artık hayatta değildi. Dizide ise Frank ile Bill’in tanışmasından itibaren olan biteni izleme imkânı bulduk ve Joel olmasa bile bizler Frank ile tanıştık.

2) Acı-Tatlı Sonlar…

Oyun içerisinde bulduğumuz bir nottan öğrendiğimize göre bu ikilinin birbirine vedası hiç de mutlu değildi. Frank, Bill’den nefret ediyordu. Bill’in paranoyasından yorulup, evden ayrılmış; ısırıldıktan sonra ise kendini asmıştı. Dizide ise bu ikilinin bir hayatı paylaştıklarını; beraber yaşlanıp, Frank’in hastalığı üzerine verdikleri bir karar sonucunda da beraber öldüklerini gördük.

3) Bill ile Yaşanan Maceralar

Oyunda Joel, Ellie ve Bill, araba aküsünü alabilmek için tuzaklar ve düşmanlarla dolu kısa bir yolculuğa çıkıyorlardı. Bu esnada zorlu bir enfekteyle (şişkin) savaşmalarını ve Ellie ile Bill’in bol bol birbirlerine sataşmalarını görüyorduk. Dizide Ellie ile Bill hiç tanışmadılar, hâliyle biz de bu kısımlardan mahrum kaldık. Bir de tabii Bill’e ulaşmadan hemen öncesinde Joel’in, Bill’in bubi tuzaklarından birine yakalanıp da bileğinden asılı hâlde geçirdiği bir bölüm vardı ki sanırım hepimizin aklı, o aksiyonda kaldı.

The Last of Us, uyarlama diziler açısından bizlere “Sonunda!” dedirterek ve oyunun bizlere yaşattığı duyguları, iyisiyle kötüsüyle kendisine katarak ilerliyor. Yeni bölümlerde oyunun hikâyesinde başka değişiklikler yaşanacak mı, bekleyip göreceğiz.


İlginizi çekebilir:

The Last of Us: Anti-Kahramanı Meşrulaştırmak

The Last of Us’ın Salgını: Cordyseps Nedir?

Author

Editör-in-çiif. Hayvan dostu, çokça yalnız; ismiyle müsemma ama çoğunlukla zararsız. İyi tavsiye verir, geç olana dek ciddiye alınmaz. Her geçen gün bitkinliğine şaşırarak ‘takı taluy takı müren‘ arıyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.