Bayramınız kutlu olsun ey geek alemi! Gittiniz amcalara, dayılara, dedelere, ninelere, teyzelere, halalara; eller öpüldü, gergin sorular soruldu (“damat n’oldu senin iş?“), ortamı görünce kendini tutamayıp stand-up hayallerini test etmek isteyen enişte esprileri patlattı (“içine mi düştü yav, hahahahah”), birbirini bir süredir görmeyen kuzenler samimiyet barajını beş dakika içinde aşıp hemen bir bayram öncesi seviyesine geldiler…

E o kuzenler bir şey dinleyecek sonuçta. Ne dinleyecek bu bayram birbirini senede bir gören o güzel çocuklar? Herhalde bayram bayram Led Zeppelin koymayacağız önlerine. Beatles olur belki, ama o da yani, bayram ya, yok, başka bir şey bu. Ne olacak? Ne olacak tabi, Geekyapar playlist sunacak bir tane naçizane sizlere. Bayram playlist’i, baştan sonra, 15 şarkı, yerli sanatçılardan ibaret. Ve hepsi, bu satırları okuyan çoğunuzun doğumundan önce kaydedilmiş şarkılar.

Biz baya “o eski bayramlar” denilen mefhumu şişeleyip size getirmek istedik aslında. Bunu yaparken de işte çok net ve tartışmasız bir biçimde Barış Manço ile başladı. Bu Gün Bayram’dan yola çıkınca her şey biraz da kolay geldi. Yeri geldi mi bayramın hüznü biraz sızdı içeriye. Yeri geldi bayram coşkusuna mani olamadık. Çoğunlukla güzel bir playlist oldu ama bizce. Sizce nasıl, ona da dinleyip karar verin. Buyurun efendim, bayram playlist’i!

Hepinize çok iyi bayramlar!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.