Pokemon Fusion’u biliyor musunuz? Şu siteden bulabileceğiniz, insanın saatlerini gömmesine sebep olabilecek harika bir cıncık kendisi. Biz de (çoğu zaman yaptığımız gibi) orada oyalanırken, bir şeyi fark ettik. Bazı Pokémonlar kendi başlarına gayet havalı, gayet süper olabilirler, ama kombinleyince adeta kuulluk seviyeleri bu dünyayı aşıyor, başka bir diyara yelken açıyor. Aldık 15 Pokémonu, bambaşka 8 füzyon yarattık. İddialıyız, ortaya çıkan iş, parçalarının bireysel kalitesini fersah fersah katladı.

 

8. Mew + Bulbasaur = Mewbasaur

Öncelikle kendimize orijinal Kanto pokedexinin kapanışını yapan yüce Mew’u alıyoruz. Şöyle:

Mewbasaur 1

Ne kadar da şirin değil mi? Pembiş pembiş duruyor. Biraz maçoluk, sertlik katmak lazım bu çehreye. Onun için Pokedexin başından yardım alıyor, Bulbasaur’u koyuyoruz. Kendisi de şöyle:

Mewbasaur 2

Ortaya çıkan iş? Hem pembişliğin şirinliği, hem de Bulbasaur’un duruşunun keskinliğini birleştiren muhteşem Pokémon: Mewbasaur. Türü Psychic + Grass. Acımaz.

Mewbasaur

 

7. Electabuzz + Staryu = Electayu

İşe orijinal 151 içerisindeki en güçlü elektrik Pokémonlarından birini alarak başlıyoruz: Electabuzz. Merhaba Electabuzz!

Electayu 1

Electabuzz, darılma ama çok çirkinsin. Bize güzelliği dillere destan bir Pokémon gerekiyor. O yüzden de yakamozlu Staryu’ya dönüyoruz:

Electayu 2

Kombinliyoruz ve voila! Ortaya hem asil, hem de güçlü bir yaratık çıkıyor. Form faktöründen biraz sıkıntı yaşayabilir ama hem Electric hem de Water tipi olacağı için savaş alanlarının tozunu attırır.

Electayu

 

6. Chansey + Jynx = Chanx

Chansey’ciğim, nasılsın? Senin o iyileştirme gücüne hastayız biliyorsun değil mi? Bir de şirin şirin duruyorsun ya öyle!

Chanx 1

Jynx… Hmm, sana bir “Tanrım beni baştan yarat” anı lazım. Şöyle buyur iki dakika…

Chanx 2

Buyurun! Jynx’in çirkin suratını işin içinden çıkardık, Chansey’yi de fazla kilolarından arındırdık. Prenses gibi bir Pokémon çıktı karşımıza. Hem Chansey’nin gücüyle kendini iyileştirir, hem de Ice vurur düşmanlara. Daha ne!

Chanx

 

5. Pikachu + Machoke = Pikachoke

Pikachu’yu anlatmaya gerek var mı? Çok iyisin, çok tatlısın, güçlüsün Pikachu ama o gücü yansıtamıyorsun…

Pikachoke 1

Bak mesela Machoke abine* “GÜÜÜÜÜÜÇ” diye bağırıyor. Hmm, şöyle mi yapsak…

Pikachoke 2

Ahanda! Pikachu artık maskülen bir yıkım makinesi. Nintendo’yu bağlayın çabuk yeni maskotlarını buldum!

Pikachoke

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.