Geçtiğimiz günlerde BBC’den 1 Nisan şakası olabileceğini düşündüğümüz iki ayrı haber yayınlandı.

 

Capaldi, Doctor değil!

BBC 8.Sezon için çok büyük bir haber yayınladı.

Capaldi’nin gerçekten Doctor olmadığı söylenildi. 8. sezonda bir kaç bölüm görünecek ve ardından Capaldi’nin aslında Master olduğu ortaya çıkacak. Master’ın Doctor’un bedenini ele geçirerek Clara dahil herkesi kandırdığı ortaya çıkacak.

Peki gerçek 12.Doctor’u kim canlandıracak? Aslında o kişiyle tanıştık, Samuel Anderson. Anderson’ın Clara ile aynı okulda bir öğretmen olan Danny Pink olduğu ve yeni bir yol arkadaşı olacağı söylenmişti. Ancak Danny sıradan birisi değil! Doctor’un ”Human Nature” bölümünde yaptığı gibi tekrar kaçabilmek için insan kılığına girerken kullandığı bir sahte isim!

Anderson basında şu sözleri ifade ederken: ”Doctor’un ironik rolünü almak için çok heyecanlıyım ve Peter Capaldi ile kapışmak için sabırsızlanıyorum!”

Steven Moffat bu haber hakkında şunları söyledi “Bu sırrı hayranlardan saklamayı denedik ama başaramadık. Basına sızan bazı fotoğraflar arasındaki Samuel’in Doctor’un uzay kıyafetini giydiği fotoğraf ortaya çıktı. İnsanların gerçekten Capaldi’nin Doctor olacağına inanmasına şaşırdım. Onun gibi bir aktörü Doctor olarak kullanamazsın. Şu gözlere bak. Tamamen şeytani!” dedi. Ayrıca asıl sahnesi için Capaldi’nin klasik Master sakallarını uzattığına dair bilgiler var.

 

BBC Master rolünü ortaya çıkartıyor!

BBC’nin yayınladığı bir diğer habere göre Arthur Darvill bu kadar yıl aradan sonra 8. sezon için Master rolüyle Peter’ın Doctor’u karşısına çıkıyor!

Resimde de görebileceğiniz gibi Capaldi’nin aksine Arthur Darvill sportif olarak Master’ın ikon haline gelmiş top sakalları ve galaksiler arası kontrol hareketiyle gelecek.

Steven Moffat baş yapımcı bilgi hakkında yorumda bulundu: ”Gösteri artık 50 yılı aşkın ve biz bunu 50. yıl kutlamalarından öte 50. yıl bölümü olarak devam ettirmenin mükemmel olacağını hissediyoruz.”

Darvill yeni rolü üzerinde şu yorumlarda bulundu: ”Doctor Who’ya geri dönmek çok harika. Bu farklı gerçi,Jenna ve Peter sadece olağanüstüler iken, Master Rory’den gibi farklı bir şey.”

8. Sezonun sonbaharda olacağı haricinde ne zaman yayınlanacağı hakkında hala bir bilgi yok.

 

Capaldi’nin Doctor olmadığı haberinin şaka olduğu açıklansa da, 1 Nisan’da paylaşılmasına rağmen Arthur Darvill’in Master karakterinin yeni yüzü olacağı söyleniyor.

Author

Ersan Constantine olarak da bilinir. Moda Tasarım öğrencisi, Freelance Grafik Tasarımcı ve Fotoğrafçı, Kısa Film Yönetmeni, Yazar. Ve daha bir çok şey... Kesinlikle bir Geek!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.