Sir Patrick Stewart’ı tanımayanınız yoktur. Hollywood’un en karizmatik İngiliz emektarlarından biri olur kendisi: Kariyerine prestijli tiyatro ekibi Royal Shakespeare Company’de başlayan Stewart, X-Men’in Professor X’i ve Star Trek’in Captain Picard’ıdır. 3 kere İngiltere kralını oynamıştır ve bunların ardından İngiltere kraliyetinden Sir unvanını alması hiç de tesadüfi değildir. İşte bu görkemli sanatçı çok yakın bir tarihte kaka olacak sevgili Geekyapar! okurları. Gözleri kocaman açılmış, yüzüne kaypak bir gülümseme yerleştirmiş bir kaka…

Daha insaflı anlatmak gerekirse Sir Patrick Stewart bir kakaya ses verecek. Bu da yeterince insaflı bir açıklama gibi gözükmediyse detaylandıralım: Stewart saygıdeğer bir oyuncu olduğu kadar kayda değer bir seslendirme sanatçısıdır. Birçok belgeseli sesiyle keyifli hale getirmiş, severek izlediğiniz birçok karakterin sesi olmuştur. Yani iddialı bir seslendirme gerekiyorsa Patrick Stewart şüphesiz, ilk başvurulacaklar listesindedir. Bu nedenle olacak ki Sony, bu yılın Ağustos ayında vizyona sokacağı dahiyane(!) fikri The Emoji Movie‘nin karakterlerinden Poop‘a (hani şu sırıtan kaka emojisi) ses vermesi için Sir Patrick Stewart’a teklif götürmüş ve Stewart bu teklifi kabul etmiş.

C2eQoJMVIAAYaRr
Sony bu haberi, Twitter’dan “Seçkin oyuncu Patrick Stewart’ın The Emoji Movie’de Kaka olacak olması çok heyecan verici!” yazan bir tweetle duyurduğunda dünyaya karşı umudumdan bir parça daha kaybettiğimi tahmin etmişsinizdir. Bende bu etkiyi yaratanın, seçkin bir sanatçının absürt bir rolde oynaması olmadığını söylemeliyim. Çünkü sanatçıyı seçkin yapanın –bu rol kaka da olsa– absürt rollerin altında kalkabilmesi olduğunu düşünüyorum. Beni üzen asıl şey, bir emoji filmine ciddi ciddi iyi bir fikirmiş gibi bakanların çoğalmış olması, hem de bünyelerine seçkin sanatçıları katarak!

Duyurulan tek seslendirme sanatçısı haberi Patrick Stewart’tan ibaret değil. Sony yine Twitter hesabı üzerinden Jennifer Coolidge‘in ve Steven Knight‘ın “meh” emojileri olacak Mary Meh ve Mel Meh, Maya Rudolph‘un ise gülümseme emojisi olan Smiler için The Emoji Movie seslendirme ekibine katıldıklarını duyurdu. Yani ne denir ki? Anlaşılan Sony’nin elinden çıkan The Angry Birds Movie‘nin görece başarısından sonra The Emojie Movie bazılarına çok da kötü bir fikir gibi gelmiyor. Ancak unutmamak gerek ki Sony geçtiğimiz yıl vizyondan Pixels adlı bir çöp yığını da geçirdi.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.